Генпрокуратура повідомила про підозру керівникам ЦВК рф
Підозру отримали голова ЦВК рф Елла Памфілова та її підлеглі - політтехнолог Павло Андреєв та Людмила Маркіна
Офіс генпрокурора повідомляє про підозру, яку отримали троє керівників Центрвиборчкому рф. Вони проводили фейкові вибори на тимчасово окупованих територіях України. Йдеться про голову ЦВК рф Еллу Памфілову та її підлеглих - політтехнолога Павла Андреєва та Людмилу Маркіну.
За даними слідства, посадовиця організувала масштабну фальсифікацію "результатів" незаконних виборів на тимчасово захоплених територіях Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей восени 2023 року. За даними СБУ, Памфілова причетна до ведення агресивної війни проти України. До протиправної діяльності вона залучила двох своїх підлеглих – Андреєва, якого у 2021 році призначили представником російської цвк, та Маркіну. Всім трьом повідомлено про сприяння військово-політичному керівництву країни-агресора у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та пособництво у веденні агресивної війни (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 КК України).
- ч. 5 ст. 27 та ч. 2 ст. 437 (планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни, вчинені за попередньою змовою групи осіб);
- ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, вчинені за попередньою змовою групи осіб).
Зокрема, ще у вересні 2022 року вони організували та забезпечили проведення на тимчасово окупованих територіях Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей незаконного референдуму про входження цих областей до складу рф. Його результати стали підставою для анексії частини території України.
"Крім того, з метою легітимації анексії у вересні 2023 року вони організували та забезпечили на тимчасово окупованих територіях чотирьох областей та АРК Крим проведення незаконних виборів до окупаційних органів влади у так званий "єдиний день голосування". В подальшому визнали ці псевдовибори такими, що відбулись", - повідомляє Офіс генпрокурора.
Що окрім псевдовиборів дізналися окупанти та як світ реагує на дії рф
Так званий "єдиний день голосування" в рф проводили 10 вересня. Окрім виборів губернаторів регіонів, депутатів кількох рівнів, голів суб'єктів федерації тощо "вибори" організовують також і на тих українських територіях, які тимчасово окуповані країною-агресоркою. Україна засуджує псевдовибори та закликає цивілізований світ не визнавати їхніх результатів. Нагадаємо, що у світі ті країни, хто підтримує так звані "вибори" на тимчасово окупованих територіях України, можуть потрапити під санкції та візові обмеження США. Йдеться зокрема й про тих, хто позиціонує себе як "міжнародні спостерігачі".
Наприклад, так званими "виборами" рф, які росіяни влаштували у вересні 2023 року в Криму та на тимчасово окупованих територіях України, окупанти зробили своєрідну перевірку місцевості. Вони змогли визначити, де є більше проукраїнськи налаштованих громадян, щоб підготувати нову хвилю репресій проти них.
Та це не спиняє окупантів. Вони задумали проводити "вибори" президента на ТОТ. Однак у міністерстві закордонних справ України вже повідомили, що такі наміри росії повністю позбавлять легітимності їх результату. Якщо окупанти почнуть діяти на ТОТ та створювати виборчі дільниці, проводити голосування, це порушить Конституцію та законодавство України. Окрім того, така процедура іде в опір нормам та принципам міжнародного права, Статуту ООН.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.