Фінляндія передасть Україні енергетичне обладнання: названо терміни

Євген Прокопенко

Фінляндія може відправити в Україну першу партію енергетичного обладнання вже наступного тижня

Україна звернулася до Фінляндії з проханням про екстрену допомогу після того, як Росія в середу завдала масованого ракетного удару по енергетичній інфраструктурі України.

Міністр економічного розвитку Фінляндії Міка Лінтіля повідомив, що Фінляндія може відправити в Україну першу партію енергетичного обладнання вже наступного тижня.

"Я вчора звернувся до компаній із проханням про пожертву обладнання, і сьогодні багато компаній позитивно відповіли на запит", - повідомив Лінтіля.

Виконавчий директор Асоціації енергетичної промисловості Юкка Лескеля зазначає, що в Україну вже раніше було надіслано енергетичне обладнання.

У п’ятницю фахівець МВС Пекка Тіайнен в інтерв'ю Yle розповів, що Україні потрібне все, що пов'язане з енергетичним сектором, виробленням електроенергії, передачею електрики та паливом.

Як Україні допомагають партнери подолати енергетичну кризу

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надало Україні 80 генераторів для для забезпечення безперебійної роботи критичної інфраструктури.

Федеральний уряд Німеччина готує нову допомогу для України після масштабних пошкоджень критичної інфраструктури внаслідок російських обстрілів. За даними Федерального міністерства закордонних справ, Агентство технічної допомоги (THW) готується доставити в Україну 100 електрогенераторів протягом двох тижні. 135 таких пристроїв вже були завезені в країну з початку війни. Загалом THW закупив для України генератори на суму понад 13 млн євро.

За даними МВС, незабаром Україні буде передано 15 додаткових масляних обігрівачів, а також 20 мобільних акумуляторних блоків і 38 житлово-санітарних контейнерів. Міністерство допомоги розвитку також повідомило, що додаткові 12 мільйонів євро з його бюджету надійдуть на енергозабезпечення українських міст і громад.

Нагадаємо, в Україні немає жодної теплової та гідроелектростанції, яку б не обстріляли окупанти, а найбільша в Європі атомна електростанція, Запорізька, – залишається окупованою. Попри це, наша енергосистема вийшла з важкої системної аварії. Вся магістральна високовольтна інфраструктура працює, але проблеми зберігаються в розподільчих мережах обленерго. В середньому від 200 до 400 тисяч споживачів знеструмлені в кожній області в ті або інші години.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you