Доктор Комаровський - світ повинен знати, що ми боїмося не замерзнути, а втратити своїх новонароджених дітей

Читать на русском

Важливий аргумент, щоб замислитися кожному

Читать на русском
Доктор Комаровський - світ повинен знати, що ми боїмося не замерзнути, а втратити своїх новонароджених дітей
До кожного кувезу потрібні мінімум стабілізатор і блок безперебійного живлення

Важливий аргумент, щоб замислитися кожному

В умовах війни та енергетичної кризи треба триматися разом і підтримувати один одного. Це головний рецепт доктора Комаровського на сьогодні. Про медицину, яка працює у вкрай важких умовах, про те, як врятуватися від депресії й за що пані Фаріон не подякує доктору – розповів Євген Комаровський.

Коли ми просимо закрити небо в Україні, ми просимо захистити дітей, які не можуть самі дихати

Мало хто уявляє, що таке недоношений новонароджений, який знаходиться в кувезі у той час, коли зникає електроенергія. Доктор Комаровський навів приклад медичних випадків, які є справжнім і страшним показником кризисної ситуації, яку зараз переживає Україна після ракетних атак росії.

«Наприклад, недоношений новонароджений, який знаходиться в кувезі, де постійна температура, вологість і кисень. Коли просто блимнуло світло, система перемикається з основної мережі на генератор – і збилися всі налаштування. До кожного такого кувезу потрібні ще стабілізатор і блок безперебійного живлення. А, наприклад, апарат наркозний в операційній? А киснева апаратура? А монітори спостереження? Світ вважає, що проблема України в тому, що люди замерзають. Люди, на тому ж заході, не уявляють, що це таке – відключений кувез з недоношеним новонародженим», - переконаний Євген Комаровський.

Він вважає, що саме про це треба розказувати світу.

«Пропагандисти щоденно повинні говорити, що в Україні сьогодні на штучній вентиляції легенів знаходиться десятки тисяч пацієнтів, тисячі новонароджених знаходиться на апаратах забезпечення. Щоб світ чув! Коли ми просимо закрити небо в Україні, ми просимо захистити дітей, які не можуть самі дихати. Дітей, у яких немає терморегуляції. Дітей, які знаходяться ось в цих кувезах. Дітей, яким просто в цей момент робиться операція. Розумієте, що ми від вас просимо? А ви кажете, що не можете цього собі зараз дозволити. Тому що, якщо закриємо небо, то хтось обуриться? Хто обуриться?! Я хочу, щоб люди розуміли, як працює будь-яка станція переливання крові, що таке вимкнуті холодильники з кров’ю та вакцинами. Якщо донести це світу, це був би важливий аргумент, щоб замислитися», - вважає доктор.

Антидепресантами темряву і холод не перемогти

За статистикою, з настанням осінньої темряви та відсутністю світла, все більше українців намагаються допомогти собі антидепресантами. За словами доктора Комаровського, це навряд може допомогти «прямо тут і зараз». А ось пропозиції деяких чиновників, щоб люди їхали на захід країни, він підтримує. Зі своєї, медицинської точки зору. 

«Саме восени є таке поняття, як «осіння хандра». Ця проблема здебільше пов'язана з тим, що багато темряви і мало природного світла. З цим пов'язане наявність певних гормонів. Зокрема – мелатонина, який регулює глибину сну. Недостатність сонячного світла приводить до психічних розладам. І цим розладам найчастіше схильні жінки. І ми зараз навіть не розуміємо, в якому страшному стані знаходяться жінки, у яких двоє дітей, яка не розуміє, що буде з нею і дітьми завтра і сьогодні від чоловіка, який на фронті, не було смски. В якому вона психологічному стані і як їй хочеться все це припинити. Просто зробити крок і припинити. І таких жінок в Україні – десятки тисяч, якщо не сотні. Тому, якщо така жінка поїде куди-небудь на захід країни, то в неї хоч світловий день збільшеться», - каже Комаровський і припускає думку, що може не треба було переводити годинники, адже година світла в день – це немало для людської психіки.

Щодо антидепресантів та вітамінів, доктор Комаровський сказав, що цими лікувальними засобами треба вміти користуватися. 

«Антидепресанти є різні. Різні групи, застосовуються за різними схемами. У антидепресантів є таке поняття, як синдром відміни. Тобто, ви починаєте їх приймати, вам через тиждень стає начебто непогано. А комусь зовсім погано. Їх не можна різко кинути вживати. Тоді взагалі може «відірватися дах».Треба як мінімум 6 місяців, щоб з'явився ефект. І ефект побачите не ви, а ті, хто з вами поруч», - сказав доктор і додав, що вітаміні до лікування депресії не мають ніякого відношення.

«На психіку добре впливають гарні новини і гарні люди», - переконаний він.

За що Фаріон не подякує доктору Комаровському?

Доктор Євген Комаровський записав і виклав у своїх соціальних мережах чотири казки, які він читає українською мовою.

«Я хочу сказати своїм підписникам, що днями на всіх моїх ресурсах з'явилася україномовна казка. Це буде цикл – «Казки українською з доктором Комаровським». Вже чотири казки записав. Дивіться разом з дітьми. Перша називається «Байбак-мандрівник», - розповів доктор. Він також сказав, що українська мова йому легко дається.

«Але від тих, хто вчить мене патріотизму та любові до рідної мови я не дочекаюсь добрих слів», - сказав він, маючи на увазі пані Фаріон. Доктор згоден з тим, що стимулювати вивчати українську мові і українську культуру треба саме так – роблячи якісний україномовний продукт. 

Раніше ми писали, що з 17 жовтня в Україні стартувала програма розширеного скринінгу новонароджених на спадкові та вроджені рідкісні захворювання. Загалом у дітей будуть перевіряти наявність 21 хвороби. Послуга є безоплатною.

Тетяна Самойлова

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.