ЦРУ заборонило своїм аналітикам користуватися Telegram на робочих місцях
Заборона стосується не тільки робочих комп'ютерів, а й особистих пристроїв
Центральне розвідувальне управління США заборонило своїм аналітикам використовувати Telegram з робочих комп'ютерів. Цей месенджер часто застосовується російськими військовими блогерами, які висвітлюють війну в Україні. Американський уряд дедалі більше турбує можливість витоку даних унаслідок небажаного використання інформації.
Видання Bloomberg повідомляє, що аналітикам також заборонено приносити особисті пристрої на робоче місце, це змушує їх залишати приміщення ЦРУ, коли вони хочуть отримати доступ до застосунку, за словами людей, обізнаних із ситуацією, які побажали залишитися анонімними, щоб обговорити операції ЦРУ".
"Приголомшлива кількість даних, від повідомлень у Facebook і відеороликів на YouTube до даних про місцезнаходження з мобільних телефонів і автомобільних застосунків, перебуває у відкритому доступі в Інтернеті й доступна будь-кому, хто шукає. Американські спецслужби роками намагалися отримати доступ до таких даних, які вони називають розвідданими з відкритих джерел, або OSINT", - ідеться в матеріалі.
Видання зазначає, що розвідка США наразі зміцнює свої зусилля в галузі аналізу інформації з відкритих джерел (OSINT). Найближчими місяцями планується впровадження нової стратегії OSINT, спрямованої на координацію, збір даних і створення поліпшених інструментів для ефективної роботи в цій сфері. Однак уряд побоюється, що у випадку з OSINT проблема полягає в тому, щоб виокремити корисні відомості з немислимого обсягу інформації, доступної в цифровому вигляді.
Для цього в ЦРУ розробили інструмент, подібний до ChatGPT, який використовує штучний інтелект для просіювання постійно зростаючого потоку даних. Тепер цей інструмент доступний тисячам користувачів у федеральному уряді, він скеровує аналітиків до найважливішої інформації та автоматично узагальнює вміст.
Шпигунство в Telegram набирає обертів
Минулого року у приватній розмові з засновником компанії Petcube Ярославом Ажнюком щодо потенційних ризиків використання Telegram та Viber в Україні, головний розвідник країни Кирило Буданов заявив, що російська ФСБ єдина, хто має доступ до цієї соцмережі, а Viber безпосередньо був створений з метою шпигунства. У Viber цю інформацію спростували.
Згодом The New York Times повідомила, що російські спецслужби знайшли спосіб, як відслідковувати приватне листування в Telegram, Signal та WhatsApp. Щоб допомогти внутрішньому придушенню інакомислення, російська влада нагромадила арсенал технологій для відстеження онлайн-життя громадян. Спецслужби можуть дізнатися, хто з ким, де і коли спілкується, але не прочитати самі повідомлення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.