Цілителям і шаманам хочуть спростити ведення бізнесу. У Раді зареєстрували дивний законопроєкт

Читать на русском

Уряд назвав «бізнесом» роботу народних цілителів

Читать на русском
Цілителям і шаманам хочуть спростити ведення бізнесу. У Раді зареєстрували дивний законопроєкт

Уряд назвав «бізнесом» роботу народних цілителів

Виявляється, в Україні видають дозволи на заняття цілительством (народною медициною). А також дозволи на те, щоб займатися викликанням дощу (штучну зміну атмосферних явищ). Для багатьох це стало новиною. Але зараз новина полягає в іншому. Ці дозволи Кабінет міністрів пропонує скасувати. Інформатор знайшов відповідний проєкт закону, який уряд подав до парламенту (№ 7689). Тобто Кабмін вважає, що народні цілительки, які обіцяють людям зняти порчу, а також люди, які обіцяють викликати дощ, не потребують ліцензування? І чи не дивним взагалі виглядає сам факт того, що таке ліцензування в країні зараз є? Пояснюємо все це у нашому матеріалі.  

В уряді пропонують скасувати сертифікацію для народних цілителів
В уряді пропонують скасувати сертифікацію для народних цілителів

 

Офіційні дозволи для цілителів та викликачів дощу

Спростити умови ведення бізнесу. Провести дерегуляцію. Так уряд пояснює свій законопроєкт, який подав до Верховної Ради. У ньому багато всього – від погодження проєктів будівництва доріг аж до дозволу на утримання диких тварин у неволі. І ось, серед усього іншого, «бізнесом» назвали й роботу народних цілителів, а також діяльність людей, які викликають дощ (в документі написано «Дозвіл на провадження діяльності, спрямованої на штучні зміни стану атмосфери та атмосферних явищ у господарських цілях). І тут, хочеться в це вірити, мають на увазі не шаманів. Але про все по черзі.

Через «Дію» можна оформити дозвіл на заняття цілительством
Через «Дію» можна оформити дозвіл на заняття цілительством

 

«Переоформлення дозволу на заняття народною медициною» - таку послугу Інформатор знайшов на офіційному урядовому порталі «Дія». Тут написано: строк виконання – два робочі дні. Чи всі «народні цілителі» і справді оформили такий дозвіл? Інформатор вирішив перевірити. Дзвонимо за оголошеннями. Ось цілителька Надія обіцяє «зняти порчу, зурочення, прокляття». Переконує, що вона цілителька і мольфарка у 5-му поколінні.

Цілителька Надія
Цілителька Надія

І ще пише, що вміє бачити «унікальність сяючих граней душі людини». Але тільки но ми їй телефонуємо, вона зразу починає не з «духовного», а з ціни. Каже – консультація коштує 400 гривень. Питаємо, чи може вона «зняти порчу»? І як це зробити. Куди приїхати.

«Приїжджати нікуди не треба. Я зараз в онлайні працюю. Висилаєте мені фотографію і я по ній роблю повний розклад», - каже «цілителька».

Що таке розклад, ми так і не зрозуміли. Але Надія запевняє, що може «зняти порчу» лише по фотографії, отриманій через інтернет. Запитуємо в неї, а чи має вона дозвіл на діяльність щодо цілительства? І тут жінка явно починає нервуватись.  

«Ну якщо я даю такі оголошення, значить в мене є дозвіл!», - каже «Цілителька».

Але чи можна його побачити, і де цей дозвіл отримано?

«Яка вам різниця, де я його отримала!? Воно вам не треба знать!», - ще більш знервовано каже «знавець сяючих граней душі людини».

На цьому розмова завершилася. «Інформатор» телефонує ще одній «цілительці». Її звати Марія. І вона теж обіцяє зняти порчу.

Цілителька Марія
Цілителька Марія

«Відправте мені на Вайбер свою фотографію, число, місяць, дату народження. Оплатіть консультацію 500 гривень. І передзвоните після оплати за годину. Я вам зможу дати відповідь, що то є, як його прибрати. І як розв'язати ваше питання», - каже нам «цілителька» Марія.

Теж запитуємо її про те, чи має офіційний дозвіл на свою діяльність. Але прямо на це питання вона спочатку не відповідає.

«Я приймаю в Почаївському монастирі, Тернопільська область. Я відправляю фото, відеозвіти людям. Я можу особисто в себе в монастирі прийняти, будь ласка», - каже Марія.

Але все ж таки, чи є офіційний дозвіл?

«У мене є сертифікати на те, що я маю дозвіл допомагати людям в народній медицині. Я знаходжуся біля патріархатів. Я вже тут 24 роки», - каже жінка.

Ми ж стоїмо на своєму – чи є ОФІЦІЙНИЙ дозвіл? І тут «цілителька» каже:

«Є. Видані нашою українською народною медициною. У мінздраві Києва видавали мені у 2004 році його», - переконує «цілителька» Марія.

Чи справді це офіційний дозвіл, так і не зрозуміло. Ще більше не зрозуміло, як взагалі держава ліцензує людей, які обіцяють «зняти порчу»? Чиновники й справді перевіряють, як вони цю порчу знімають? Є якась методика оцінки їх «діяльності»?  

Шамани чи власники рідкісних технологій? 

 

Сертифікація для викликачів дощу
Сертифікація для викликачів дощу

Спробував Інформатор розібратися і з пунктом законопроєкту, де уряд пропонує звільнити від ліцензування людей, діяльність яких «спрямованої на штучні зміни стану атмосфери та атмосферних явищ у господарських цілях». Тобто які можуть викликати дощ, на скільки можна судити з цього формулювання. Можливість оформлення такого дозволу Інформатор також знайшов на урядовому порталі “Дія”. І строк оформлення тут вказано – аж 30 календарних днів.

Дозвіл на діяльність, пов’язану зі зміною атмосферних явищ на порталі «Дія»
Дозвіл на діяльність, пов’язану зі зміною атмосферних явищ на порталі «Дія»

Оголошень, в який би люди обіцяли викликати дощ, Інформатор не знайшов. Телефонуємо фермеру Віктору Шереметі. Він має велике фермерське господарство. Також був заступником міністра аграрної політики. Чи чув він колись про «діяльність, пов’язану зі зміною атмосферних явищ»?

«Знаю, було в Одеській області, я цікавився на практиці. Були люди, які пропонували послуги, що вони можуть викликати дощі. Але цього ніхто не міг підтвердити. Рекламу одна компанія робила, що вони можуть таке зробити. Стверджували, що ось у цьому місці біля Бєлгорода Дністровського випадають дощі, бо це ми зробили й показували на карті, що там більше опадів випадає», - каже Віктор Шеремета.

 

Фермер Віктор Шеремета
Фермер Віктор Шеремета

Але фермер до цього ставиться досить скептично. Ні він, ні хтось з його колег такими послугами ніколи не користувався. Люди з Одеської області не позиціювали себе як «шамани». Вони стверджували, що в них є спеціальні технології. І такі технології справді можуть бути. Про це Інформатору розповів експерт-економіст Олег Пендзин, який свого часу працював у міністерстві Економрозвитку.

«Є компанії, які різними методами – або дронами, або літаками розбризкують в нижніх сферах атмосфери хімічну речовину, яка може або абсорбувати, тобто створити якісь хмари для дощу, або їх розсіяти», - каже Олег Пендзин.

 

Економіст Олег Пендзин
Економіст Олег Пендзин

Але технології ці дуже рідкісні й дорогі. І досить небезпечні. Речовина, яку розпилюють, є токсичною, каже Пендзин. Загалом його дивує, що уряд збирається скасувати сертифікацію такої діяльності.

«Сертифікації однозначно потребували технічні засоби доставки цієї речовини в нижні сфери атмосфери. Це або літаки, або дрони – це те, що несе загрозу навколишньому середовищу і людям. І сертифікація передбачала відповідність от цих засобів доставки. І хімічної формули тих речовин, які мають розпилюватися. З моєї точки зору, подовження сертифікації цього виду господарської діяльності є потрібним. Особливо, вибачте, на період війни. Ну як? Ви не будете отримувати інформацію з того приводу, що у вас над головою дрон буде висіти?», - каже Інформатору Олег Пендзин.

Також під «зміною атмосферних явищ» можна розуміти розгін хмар, наприклад, перед парадом чи перед іншим важливим заходом. В Україні це теж застосовувалось. Але знову запитання – чи варто скасовувати тут сертифікацію? Дивує Олега Пендзина і намір скасувати сертифікацію для цілителів і представників народної медицини. Каже, це ж не тільки сумнівні люди, що порчу обіцяють зняти. Це можуть бути й більш наближені до медицини люди.

Народна медицина
Народна медицина

«Є небезпека вчинення шкоди людині. І все, що несе небезпеку шкоди, має сертифікуватися однозначно. Будь-яка лікарська діяльність сертифікується. Тому, що вони напряму втручаються у життя і здоров’я людей. Народна медицина – вона не є настільки безпечна», - каже Інформатору Олег Пензин.

Тож не все так просто, як видається на перший погляд. Але коментарі у Фейсбуці щодо новини про урядовий законопроєкт зараз виглядають ось так:

Цілителям і шаманам хочуть спростити ведення бізнесу. У Раді зареєстрували дивний законопроєкт 10

Коментарі у соцмережах щодо урядового законопроєкту
Коментарі у соцмережах щодо урядового законопроєкту

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 Максим Урлапов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.