Чи може податкова відстежувати продавців у соцмережах, - пояснення адвоката

Читать на русском

Ефективність такого напряму роботи ДПС, коли її працівники шукатимуть порушників через соцмережі, викликає у юриста сумніви

Читать на русском
Член Ради Комітету НААУ з питань захисту бізнесу та інвесторів Андрій Шабельніков
Член Ради Комітету НААУ з питань захисту бізнесу та інвесторів Андрій Шабельніков

Ефективність такого напряму роботи ДПС, коли її працівники шукатимуть порушників через соцмережі, викликає у юриста сумніви

Нещодавно Державна податкова служба попередила, що відстежує продажі через Facebook, Instagram та інші соцмережі. Тож продавці, які не зареєстровані як ФОП, можуть отримати штрафи. Чи законна така діяльність податкової? Своєю думкою щодо цього питання в ефірі Громадського інтерактивного телебачення поділився член Ради Комітету НААУ з питань захисту бізнесу та інвесторів Андрій Шабельніков. 

«Якщо ви продали один раз свою річ, то я вважаю, що реєструватись вам ФОПом немає необхідності. Але якщо ви це робите системно і це ваш бізнес, основний ваш дохід, то звичайно ви маєте зареєструватися. Адже провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання є порушенням законодавства”, - сказав Андрій Шабельніков. 

Член Ради Комітету НААУ нагадав, що вимога реєстрації бізнесу, зокрема і щодо продажів через Інтернет, не нова. Базовим з цього питання є Закон «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань». Але ефективність такого напряму роботи ДПС, коли її працівники шукатимуть порушників через соцмережі, викликає у юриста сумніви.

«Від того, що робить податкова, як правник, я не в захваті. Це, на мою думку, поза рамками правового поля. І те, що вони на цьому зберуть у бюджет, значно менше, ніж ухилення від сплати податків одного середнього чи великого підприємства», - зазначив адвокат. 

 


У жовтні пресслужба Державної податкової служби повідомила, що податківці моніторять соціальні мережі Facebook, Instagram та інші інтернет майданчики, які здійснюють продаж товарів та послуг. 

"Державна реєстрація суб’єктів господарювання – обов’язкова умова здійснення усіх видів підприємницької діяльності та запорука законності її ведення. При цьому окремі продавці нехтують обов’язком реєстрації підприємницької діяльності, ухиляються від сплати податків, а розрахунки проводять через банківські картки фізичних осіб, що заборонено законодавством", - йдеться в повідомленні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.