Біткойн для інвесторів більш привабливий, ніж долар, ієна чи швейцарський франк, - Bloomberg

Ольга Палій

Біткойн деякі інвестори розглядали як свого роду цифрове золото

Опитування Bloomberg MLIV Pulse, проведене 8–12 травня за участю 637 респондентів, показало, що біткоїн у випадку дефолту США на думку інвесторів є більш цікавим інструментом збереження статків, ніж інші валюти. Але поступається за популярністю золоту та, як не дивно, казначейським облігаціям США. 

Згідно з останнім дослідженням Markets Live Pulse, проведеним Bloomberg, дорогоцінний метал на сьогоднішній день є найкращим вибором для тих, хто шукає захисту на випадок, якщо США зіткнеться з дефолтом. Більше половини фахівців у галузі фінансів заявили, що вони куплять золото, якщо уряд США не виконає своїх зобов'язань. 

Згідно з глобальним опитуванням 637 респондентів, другим найбільш популярним активом для покупки у разі дефолту були казначейські облігації США. У цьому є деяка іронія, зважаючи на те, що саме в цьому Америка, ймовірно, не виконає своїх зобов'язань. Але варто мати на увазі, що навіть песимістично налаштовані аналітики бачать, що власникам векселів платять — тільки із запізненням — і що у разі загрожує борговою кризою в попередні роки казначейські облігації зросли, навіть незважаючи на те, що Standard & Poor's зняло свій вищий кредитний рейтинг США. 

У традиційних валют-притулків, таких як японська єна і швейцарський франк, було кілька шанувальників, але кожна з них була менш популярна, ніж долар США або, що вражає, біткойн, який деякі інвестори розглядали як свого роду цифрове золото.

Дослідники вважають, що біткойн став популярнішим в очах інвесторів, тому що, на відміну від фіатних грошей, ВТС не має центрального банку як емітента, а децентралізована структура дозволяє створювати власну фінансову систему. Водночас експерти попереджають, що цінність біткоїна випливає з багатьох факторів і базується на довірі інвесторів. 

Суверенний дефолт найбільшої економіки світу, мабуть, немислимий. Але це безперечно мислимо прямо зараз. Близько 60% респондентів MLIV Pulse заявили, що цього разу ризики вищі, ніж у 2011 році, найважчій кризі ліміту боргу у минулому. Вартість страхування від несплати за допомогою річних свопів кредитного дефолту значно перевищила рівні, що спостерігалися в попередніх епізодах, хоча вони, як і раніше, припускають, що фактична ймовірність дефолту відносно невелика. 

MLIV Pulse — це щотижневе опитування читачів Bloomberg News на терміналі та в Інтернеті, яке проводить команда Bloomberg Markets Live, яка також веде цілодобовий блог MLIV на терміналі.

Як раніше повідомляв Інформатор, у січні 2023 року США досягли верхньої межі боргу в 31,4 трильйона доларів. З того часу казначейство використовує готівку та «надзвичайні заходи». Країна не може більше брати у борг, а уряд поки отримує менше грошей з податків, ніж витрачає. Якщо Конгрес нічого не зробить, то дефолт може статися вже 1 червня 2023 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you