Більшість українців за продовження війни до повернення до кордонів 1991 року: опитування

Ярослав Коджушко

Найважливішою ціллю війни також називали повноправне членство у НАТО

Більшість громадян України називають найважливішою ціллю у війні з Росією повернення кордонів 1991 року, включно з Кримом та окупованими наразі частинами Луганської і Донецької областей. Таку відповідь вони давали на запитання про те, якщо б наша держава змогли досягти лише однієї мети.

Про це свідчать результати опитування, яке провела Соціологічною групою “Рейтинг” від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту 17-21 лютого. Відомо, що у ньому взяли участь близько 2 тисяч українців

Щодо повернення кордонів 1991 року відповіли 39% опитаних. Із них 36% – це українці віком від 18 до 35 років, 37% – 36-50 років та 43 людей старше 50. У західних регіонах таку відповідь обрали 39%, центральних – 40%, південних – 42% та 34% людей зі Сходу.

Також найважливішою метою у війні люди називали повноправне членство у НАТО – 23% опитаних. Ще 19% обрали замороження конфлікту на нинішніх лініях 

зіткнення, з метою уникнення подальших втрат серед українців. А 11% зазначили, що головною метою є членство у Європейському союзі. Водночас 7% не мали відповіді на це питання.

Опитування українців

Під час цього ж опитування українці розповіли, як соціальні чи економічні проблеми найбільше впливають на їхнє життя. Так, у 2024 році війна далеко не на першому місті. Головною своєю проблемою люди називають високі ціни на продукти харчування та високі тарифи на комунальні послуги.

Водночас найбільшою загрозою для розвитку України громадяни вважають не війну, а корупцію у державних органах. Військова агресія Росії опинилася в переліку на другому місці. На третьому місці у рейтингу загроз знаходиться економічна криза та її наслідки, а на четвертому — нестача кваліфікованих менеджерів у владних інституціях.

Крім того, опитування показало, що більшість українців вважають, що війна з Росією закінчиться протягом найближчих двох років. Таку думку висловлюють громадяни усіх вікових категорій та з усіх регіонів. Ще менше людей вважають, що на завершення війни потрібно менше року, а інші називають більш тривалі терміни.

Нагадаємо, що українці показали суперечливе ставлення до мобілізації в результаті проведеного опитування. 43% опитаних українців відчувають сором за ухилянтів. Але більшість з респондентів розуміють страх ухилянтів перед війною.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you