Більш заразні штами COVID-19 виявили вже в 50 країнах і районах, - ВООЗ

Читати російською
Виникнення цих нових варіантів було очікуваним, відзначають у ВООЗ

Більш заразні "британський" і південноафриканські штами коронавірусу зафіксували вже в 50 країнах і районах. Виникнення нових варіантів COVID-19 було очікуваним.

Про це в середу, 13 січня, повідомили у Всесвітньої організації охорони здоров'я,передає Інформатор .

"З часу першого виявлення 14 грудня (різновид коронавірусу, -ред) VOC-202012/01 був виявлений в 50 державах / територіях / районах в п'яти з шести регіонів ВООЗ", - йдеться в повідомленні.

Одержав маркування 501Y.V2 штам коронавірусу, який вперше виявили в ПАР, він поширився на 20 країн і районів .

Крім того, 9 січня Японія повідомила ВООЗ, що новий різновид коронавірусу B.1.1.28 виявлений у чотирьох осіб, які прибули з Бразилії.

"Добре відомо, що віруси постійно змінюються, тому виникнення цих нових варіантів було очікуваним", - пояснили в ВООЗ.

Про виявлення нових штамів коронавірусу в Великобританії і ПАР стало відомо в грудні. На думку вчених, обидва нових збудника є більш заразними і агресивними. За даними ВООЗ, ці штами не пов'язані. Експерт ВООЗ Марія ван Керкхове підтвердила на брифінгу в Женеві 8 січня, що новий штам коронавірусу, виявлений у Великобританії, поширюється швидше, ніж звичайний варіант.

Нагадаємо, раніше в Британії виявили новий штам коронавірусу, який може бути на 70% більше заразним.У зв'язку з цим посольство рекомендує українцям утриматися від поїздок до Британії через новий штам коронавірусу.

Також Інформатор писав, що на території України циркулюють п'ять штамів COVID-19 .