Суспiльство

Анексований або окупований: як правильно говорити про Крим

Читати російською
У МінТОТ дали роз'яснення

З 2014 року півострів Крим окупований Російською федерацією. Це - один із наслідків збройної агресії Росії проти України. Всі ці роки Крим часто називали анексованим, але у МінТОТ пояснили, що цей термін є помилковим.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Згідно з українським законодавством, Кримський півострів є тимчасово окупованими Російською Федерацією територіями України. Використання терміну "анексія" стосовно цих територій - помилкове.

"Єдина країна, яка називає Крим та Севастополь анексованими - це Російська Федерація. Вся міжнародна спільнота використовує формулювання "тимчасово окуповані території" щодо півострову, так і щодо Донбасу. Дозволяється також використання формулювання «спроба анексії» стосовно Криму, але не «анексія». Це вкрай важливо і для нас, зокрема. Це підкреслює відповідні зобов'язання РФ з міжнародного гуманітарного права", - підкреслив Ігор Яременко, заступник міністра.

Яременко також нагадав, що визначення «анексія» фактично продовжує російський наратив щодо питання повернення Криму та Севастополя до України, та начебто є закритим.

Нагадаємо, на цьому тижні Третій Комітет Генасамблеї ООН визнав незаконними російські органи влади у Криму. Раніше ми розповідали, що МЗС України відреагувало на доповідь генсекретаря ООН щодо окупованого Криму.