Адмін відомого столичного Telegram-каналу дискредитував ЗСУ: СБУ взялася за справу

Максим Голуб

Йому вже повідомили про підозру

22-го вересня СБУ заявила про оголошення про підозру адміністратору відомого столичного Telegram-каналу. Він звинувачується у дискредитації ЗСУ та поширенні російської пропаганди. Фактично, його матеріали працювали на користь ворогу в дезінформативній кампанії

Інформація про це з’явилася на офіційній сторінці Служби безпеки України в Facebook. СБУ задокументувала порушення, у яких звинувачується блогер та адміністратор відомого каналу. 

Зазначається, що зловмисник випускав матеріали з дискредитацією ЗСУ та правоохоронних органів. Він знімав провокативні відео під час руху військових колон або транспорту наших захисників. У дописав він не цурався образ на адресу військових, та навмисно фіксував обличчя та номерні знаки. 


«Встановлено, що деструктивний контент широко використовували кремлівські пропагандисти для підготовки замовних ефірів та фейкових «новин» щодо суспільно-політичної ситуації в Україні. Таке провокативне відео представники спецслужб рф використали для «розгону» дезінформації про громадянську позицію і патріотичні настрої жителів Київщини», – зазначили в СБУ.


Також він активно ображав діяльність українських волонтерів. З них він вимагав чималі суми за публікацію матеріалів на підтримку Сил оборони. Під час обшуку в нього знайшли техніку та телефон, з яких він адміністрував ресурси для поширення пропаганди. Йому повідомили про підозру за ч. 1, 2 ст. 435-1 (образа честі і гідності військовослужбовця, погроза військовослужбовцю) Кримінального кодексу України. Покарання може передбачати ув’язнення на 5 років. 


Офіційно в СБУ не називають ім’я затриманого. Проте, у прикріплених матеріалах надаються скріншоти з Telegram-каналу «DTP.Kiev.uа». На фото також видно чоловіка, що схожий на адміністратора цього каналу Влада Антонова. Вірогідно, саме він і отримав підозру від СБУ. 


Робота спецслужб проти підривної діяльності

Спецслужби України активно займаються виявленням та припиненням підривної діяльності в нашій країні. До такої відносяться не тільки прямі злочини, типу коригування ракетних ударів чи злиття даних ворогу. Також до цього списку потрапляють поширення російських фейків чи дезінформації, завідомо знаючи про їхню не правдивість, або підготовка провокативних матеріалів власноруч з метою викликати негативне ставлення до наших правоохоронців чи військових. 

Покарання за подібні злочини здебільшого залежить від їхньої тяжкості. Звичайно, коригувальник ракетних ударів чи той, хто ховав для окупантів зброю, отримає значно більший строк ніж той, хто розповсюджував фейки. Проте не варто недооцінювати деструктивні наслідки провокацій та фейків. рф веде активну кампанію для погіршення ставлення українців до наших військових, і подібні «українці» тільки допомагають їм досягти мети. 

Нагадаємо, що окупанти влаштували теракт на ринку в Мелітополі: вбили своїх же.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you