10 сезонних овочів, які варто включити до раціону влітку

Ліна Кіндратюк

10 сезонних овочів, які варто включити до раціону влітку

Літо в самому розпалі, а значить, настала пора свіжих овочів і фруктів, які зараз доступні і смачніші, ніж  будь-якої іншої пори року. У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, які овочі слід обов'язково вживати влітку.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Центру громадського здоров'я України.

10 корисних сезонних овочів, які варто включити до раціону влітку:

Буряк

Буряк, завдяки високому природному вмісту калію, є прекрасним засобом для профілактики серцево-судинних захворювань і для нормалізації тиску. Червоний пігмент буряків - беталаін - має протизапальну, антиоксидантну дію, надає позитивного ефекту при метаболічних, серцево-судинних і шлунково-кишкових захворюваннях.

Солодкий перець

Сезон для солодкого перцю триває з липня до вересня. Перець є джерелом вітаміну А, С, Е і вітаміну В6. Зрілий солодкий перець містить у 6 разів більше вітаміну С, ніж лимон. А у червоному і жовтому перці кількість провітаміну А (каротину) таке ж, як у моркві. Деякі сорти перцю мають протизапальну і болезаспокійливу властивість.

Солодкий перець добре підходить до різних страв - овочевих рагу, соте, салатів, поєднується з іншими овочами і м'ясом.

Морква

Морква є не тільки джерелом мікроелементів, а й містить багато вітамінів. Також цей овоч необхідний дітям і вагітним жінкам. Морква є одним з лідерів за вмістом провітаміну А, необхідним нам для гарного зору, міцного імунітету і здорової шкіри.

Кукурудза

Кукурудзяні зерна багаті на вітаміни: РР, Е, D, К, вітаміни групи В (В1, В2), а також аскорбінову кислоту. А ще вона багата на цінні мінеральні речовини: солі калію, кальцію, фосфору, заліза і магнію, а також мікроелементи: нікель і мідь. Але головне - кукурудза є джерелом клітковини, корисної для нашого травлення.

Огірки

Огірки - прекрасний перекус, якщо ви відправляєтеся на прогулянку в спеку: вони можуть притупити почуття голоду, втамувати спрагу, і одночасно наситити корисними вітамінами і мінеральними речовинами. Огірок містить аскорбінову, фолієву і пантотенову кислоту, а також інші вітаміни і біологічно активні речовини.

Також можна додати сік огірка до свого лимонаду. У поєднанні з цитрусами, огірок додасть напою свіжого смаку та аромату.

Молода квасоля

Квасоля багата на білки, вітаміни та мінеральні речовини. Для підтримки молодості і здоров'я, щонайменше, половина білків у вашому раціоні повинні бути рослинного походження. Саме квасоля є джерелом рослинного білку.

Молода картопля

Молода картопля містить менше вуглеводів і більше води, ніж зріла картопля, його шкірка, багата вітамінами і мікроелементами.

Помідори

Крім високого вмісту провітаміну А, вітаміну С та інших вітамінів, помідори містять особливо корисну речовину - лікопін, яке є антиоксидантом і здатний знижувати ризик розвитку раку. Ця речовина стає більш доступною, якщо помідор піддати термічній обробці.

Тому можна їсти помідори не тільки у свіжому вигляді, а й додавати їх до супів, соусів і овочевих рагу - вони стануть ще кориснішими.

Цибуля

Цибуля має антиоксидантні та протизапальні властивості. Овоч багатий на вітамін С і мінеральні речовини.

Баклажани

Баклажани корисні для серцево-судинної системи людини, перешкоджають розвитку діабету, знижують ризик розвитку раку і зміцнюють імунітет. Також сирі і відварені баклажани мають виражений антибіотичний ефект.

Нагадаємо, як підтримувати водний баланс організму в спеку .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

No ad for you