Рада підтримала законопроєкт про видачу паспортів за кордоном: що він передбачає

Читать на русском

Тепер законопроєкт мають ухвалити в другому читанні і його має підписати президент

Читать на русском
Верховна Рада
Депутати підтримали законопроєкт про надання окремих адміністративних послуг українцям, в тому числі для тих, хто виїхав за кордон

Тепер законопроєкт мають ухвалити в другому читанні і його має підписати президент

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №11017 про надання окремих адміністративних послуг українцям. Він передбачає спрощення на постійній основі оформлення документів українцям, в тому числі для тих, хто виїхав за кордон. Тепер законопроєкт мають ухвалити в другому читанні і його має підписати президент.

Про це у телеграм-каналі повідомив народний депутат Олексій Гончаренко. Законопроект підтримали 236 депутатів. Він має вирішити проблему, щоб ДП "Документ" продовжив видавати українцям документи за кордоном.

Законопроєктом, зокрема, пропонується законодавче закріплення:

  1. можливості одночасного оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України та паспорта/паспортів громадянина України для виїзду за кордон;
  2. оформлення через державне підприємство, що належить до сфери управління Державної міграційної служби, паспорта громадянина України та/або паспорта/паспортів громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України.

Також проектом закону передбачається, що паспорт громадянина України у формі картки оформлюється безстроково особам, які досягли 65 років, а термінове оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорта громадянина України здійснюється у строк не пізніше, ніж через 7 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети (замість 10 робочих днів у чинній редакції).

Автори вказують, що тільки в країнах ЄС статус тимчасового захисту мають близько 4 млн українців. При цьому однією з основних проблем, з якими стикаються громадяни України за кордоном, є оформлення паспорта громадянина України та паспорта для виїзду за кордон (деякі громадяни переміщувались за кордон з населених пунктів, де велися бойові дії, і окремі їхні документи в багатьох випадках були втрачені, пошкоджені або знищені; у деяких громадян закінчується термін дії паспортних документів, в інших – діти досягли відповідного віку, з якого необхідно оформлювати паспорт тощо).

Призупинення консульських послуг громадянам України

З 23 квітня консульства України тимчасово припинили надання послуг чоловікам призовного віку. Відтепер отримання внутрішнього та закордонного документу чоловіками призовного віку здійснюється виключно на території України в органі чи підрозділі Державної міграційної служби.Таке рішення в МЗС називають тимчасовим кроком, пов'язаним  з ухваленням Верховною радою нового закону про мобілізацію. Обіцяють скасувати обмеження 18 травня - того дня закон якраз набере чинності. 

Міністерство закордонних справ України дало роз'яснення, що всі заяви про надання консульських послуг, подані до 23 квітня, буде розглянуто та опрацьовано консульськими установами в повному обсязі. Тимчасово не будуть прийматися лише нові заяви від визначеної в новому законі категорії громадян, оскільки строк розгляду таких заяв може перевищити час, який залишився до набуття ним чинності.

Нагадаємо, державне підприємство "Документ" розпочало тестовий режим відновлення видачі готових паспортів українцям, які перебувають за кордоном. У пріоритеті соціально вразливі категорії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.