Протести в університетах США: пропаганда РФ, Ірану і Китаю роздувають ворожнечу в мережі, щоб загострити конфлікт - NYT

Читать на русском

За останні два тижні державні ЗМІ Росії, Китаю та Ірану опублікували майже 400 пропагандистських статей про протести в США та запустили хвилю контенту в соцмережах, щоб загострити його

Читать на русском
антиізраїльські протести в США
Антиізраїльські протести в університетах США вигідні країнам з диктаторськими режимами

За останні два тижні державні ЗМІ Росії, Китаю та Ірану опублікували майже 400 пропагандистських статей про протести в США та запустили хвилю контенту в соцмережах, щоб загострити його

Видання The New York Times знайшло докази того, що інтерес до антиізраїльських протестів в університетах США підігрівають три країни: Росія, Іран та Китай. Опитавши експертів та проаналізувавши нові публікації в інтернеті, видання дійшло висновку, що лише за останні два тижні державні ЗМІ Росії, Китаю та Ірану опублікували майже 400 статей англійською мовою про протести. Також ці три країни запустили хвилю контенту через фейкові акаунти або ботів на платформах соціальних мереж, таких як X і Telegram, підігріваючи ворожнечу. 

The New York Times навів кілька прикладів приклади із соцмереж та публікацій із сайтів, які імітують західні видання й роздмухують ворожнечу. Публікації мають брехливий зміст і спрямовані скласти у читача картинку, що нібито влада США "душить протести" і створює "тиск на свободу слова". Ось деякі з них: 

  • Стаття на фейковому онлайн-виданні новин, яке Meta пов’язала з російськими інформаційними операціями, пояснює зіткнення, що відбуваються в кампусах американських коледжів, невдачами адміністрації Байдена.
  • Газета, контрольована Комуністичною партією Китаю, заявила, що поліцейські репресії викрили "подвійні стандарти та лицемірство» у Сполучених Штатах, коли йдеться про свободу слова.
  • У мережі X речник Міністерства закордонних справ Ірану Насер Канаані опублікував карикатуру, на якій поліція затримує молодого протестувальника під виглядом статуї Свободи. «Ув'язнення #свободи в США», - написав він.

"Коли протести проти війни в Газі поширилися по Сполучених Штатах, Росія, Китай та Іран схопилися за них, щоб отримати геополітичні бали за кордоном і розпалити напруженість у Сполучених Штатах. За словами дослідників, які виявили як відкриті, так і приховані зусилля країн, щоб посилити протести з моменту їх початку, ці країни навіть могли надавати матеріальну чи організаційну підтримку протестам. Але доказів цьому наразі мало", - пише NYT.

Журналісти нагадують, як Росія вербувала мимовільних протестувальників Black Lives Matter для організації мітингів перед президентськими виборами 2016 і 2020 років. Ось чому дослідники стурбовані тим, що деякі іноземні операції впливу також спрямовані на президентські вибори в листопаді, прагнучи розпалити міжпартійну напругу, очорнити демократію та сприяти ізоляціонізму.

"Усі три країни-супротивники розв’язали потік пропаганди та дезінформації з початку війни за Газу в жовтні, намагаючись підірвати Ізраїль та, як його головного союзника, Сполучені Штати, одночасно висловлюючи підтримку ХАМАСу чи палестинцям загалом. Протести в університетському містечку, які набрали обертів останніми тижнями, дозволили їм зосередити свою пропаганду на рішучій підтримці Ізраїлю з боку адміністрації Байдена, стверджуючи, що це підірвало його міжнародний авторитет, але не відображало настроїв народу вдома", - пише видання. 

Антиізраїльські протести в університетах США 

Студентські протести на підтримку Палестини та проти ізраїльської політики охопили університетські містечка США впродовж останніх кількох тижнів. У  багатьох університетах по всій країні спалахнули мітинги, учасники яких поводились досить агресивно. Йдеться про Колумбійський університет, Університет Нью-Йорка, Каліфорнійський університет у Берклі та Університет штату Огайо та інші навчальні заклади.

Серед вимог протестувальників - припинення військової допомоги США Ізраїлю, дистанціювання університетів від ізраїльських компаній та інституцій, підтримка права палестинців на утворення незалежної держави. Водночас у США виникли контрпротести, учасники яких звинувачують пропалестинські рухи в підтримці тероризму. Одним із тих, хто намагався приборкати протестувальників, симпатиків Палестини, був культовий актор Роберт Де Ніро. 

Нагадаємо, 30 квітня, поліції довелось брати штурмом Гамільтон-Холл, кампус Колумбійського університету в Нью-Йорку, вигнавши звідти антиізраїльських демонстрантів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.