Не може бути, що одні воюють, а інші - ні: Чмут закликав компенсувати втрати в ЗСУ та провести ротації

Читать на русском

Українська армія потребує заміни загиблих та поранених військових

Читать на русском
Мобілізація в Україні
Втрати в ЗСУ треба компенсувати, каже Чмут

Українська армія потребує заміни загиблих та поранених військових

Українське військо потребує ротації. Потрібно компенсувати втрати на полі бою. Наразі процесу мобілізації допомагає проєкт рекрутингу до ЗСУ.

Про це в інтерв'ю ТСН розповів очільник благодійного фонду "Повернись живим" Тарас Чмут. Він наголосив, що нових солдатів наша армія потребує не лише для заміни загиблих, а й поранених.

"Нам потрібна ротація людей на полі бою, нам потрібно компенсувати втрати... Ті люди, які випадають через здоров'я, за сімейними обставинами, травмуються, і так далі. Їх теж треба кимось міняти. І ну не може бути таке, що одні воюють 10 років, а інші не воюють 10 років", - заявив Чмут.

Він підкреслив, що заява президента Зеленського про 31 тисячу загиблих військових - правдива. Водночас є й інша кількість втрат - і це про зниклих безвісти.

"Є безповоротні (загиблі - ред.), є зниклі безвісти, є санітарні (поранені - ред.). Це ж цифри. З цифрами можна по-різному грати і по-різному подавати", - додав він.

Також Чмут зазначив, що рекрутинг - це класний інструмент для мобілізації. Але є нюанси.

"Мені шкода, що ми до нього (рекрутингу - ред.) пізно прийшли, це працює. В мене є друзі, знайомі, які таким чином доєдналися до армії. Є певний рівень страху, чому люди не хочуть іти. І якраз рекрутинг - це можливість знівелювати частину цього страху. Але я боюсь, що якщо ми почнемо обіцяти людям одні умови служби, а в реальності вийдуть інші, то довіра до держави буде вчергове підірвана", - підсумував Чмут.

Що з ротацією військових

Наприкінці березня цього року головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський повідомляв, що наразі триває оптимізація війська. Йдеться про ті угрупування, які безпосередньо беруть участь у відбитті широкомасштабної збройної агресії РФ. Основна увага направлена на проведенні ротації особового складу бойових бригад.

Зокрема, 110-та механізована бригада імені генерал-хорунжого Марка Безручка, що два роки активно захищала Авдіївку, уперше з початку повномасштабної війни відійшла на ротацію. А вже на початку травня ця бригада повернулася на бойові позиції після двомісячної ротації. Бійці бригади посилюють українську оборону.

Нагадаємо, не поспішають до лав ЗСУ - в Україні мобілізувались лише 4180 держслужбовців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.