Малюська назвав три сценарії щодо використання заморожених активів РФ

Читать на русском

Колективне рішення щодо використання російських активів буде озвучене на саміті G7 в Італії

Читать на русском
Денис Малюська
Малюська розповів, коли вирішать долю російських активів

Колективне рішення щодо використання російських активів буде озвучене на саміті G7 в Італії

Питання про задіяння заморожених активів Росії для підтримки України залишається актуальним. Євросоюз уже розробив план використання частини цих коштів, а нижня палата Конгресу США схвалила законопроєкт, що дозволяє передачу коштів Україні. Остаточне рішення про долю активів буде ухвалено на саміті G7.

Про це розповів міністр юстиції Денис Малюська в ефірі телемарафону. За його словами, триває дискусія щодо того, що потрібно щось робити з доходами від активів РФ, але рішення має бути ухвалене колективно. Його буде озвучено на саміті G7, який відбудеться з 13 по 15 червня 2024 року в Італії.

"Думаю, ми будемо розуміти ще на початку червня, що буде з активами, - додав Малюска.

Міністр юстиції зазначив, що за супероптимістичного сценарію - буде конфіскація заморожених нині російських активів. Є й інший більш нейтральний сценарій, згідно з яким буде вилучення доходів під певну позику - щоб такі доходи, нараховані на 10 років наперед, були виплачені вже зараз одним траншем.

"За песимістичного сценарію - тільки поточне відрахування доходів, нарахованих від російських активів. Це максимум 5 млрд євро на рік. Але, можливо, і менше. Це песимістичний сценарій. Наше завдання просити партнерів про радикальне рішення", - додав він.

Заморожені активи РФ

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну країнам Заходу вдалося заблокувати понад 300 мільярдів доларів російських активів. Проте, наразі конфіскація цих коштів залишається проблемою через побоювання юридичних та репутаційних наслідків.

Нещодавно Швейцарія заблокувала 14,3 мільярда доларів російських активів, які перебувають у країні. Станом на 31 грудня 2023 року вартість заблокованих через санкції проти Росії активів складала 5,8 мільярда швейцарських франків (6,36 мільярда доларів США), порівняно з 7,5 мільярдами франків (8,07 млрд доларів США) активів, заморожених наприкінці 2022 року. Станом на кінець 2023 року у Швейцарії було заблоковано фінансові активи та 17 об’єктів нерухомості у семи кантонах, що належать підсанкційним фізичним особам, компаніям і організаціям з РФ.

20 квітня 2024 року Палата представників США провела перше успішне голосування за пакет законопроєктів з іноземною допомогою. Також нижняя палата Конгресса США схвалила законопроєкт, який передбачає дозвіл на передавання Україні заморожених активів Росії. Україна в рамках цієї процедури може отримати майже $8 млрд.  Крім того глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель повідомив, що  Євросоюзі розробили план, який дасть змогу вилучити надзвичайні доходи від заморожених активів Росії та витратити їх на потреби України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.