Зеленського просять не допустити відключення популярних українських каналів

Читать на русском

Канали можуть перестати працювати прямо в новорічну ніч

Читать на русском
Зеленського просять не допустити відключення популярних українських каналів

Канали можуть перестати працювати прямо в новорічну ніч

Ще в січні 2020 року в Україні провідні медіа-групи закодували супутниковий сигнал своїх телеканалів. Це сталося для боротьби з піратством та структуризації медіа-ринку.

Після кодування без супутникового телебачення виявилося понад 4 мільйони людей, які користувалися безкоштовним супутниковим сигналом, - повідомляє Інформатор. Користувачі, які мали підключення тарифів супутникового телебачення від провайдерів, жодних змін не відчули.

Після цього більше третини абонентів, які користувалися безкоштовним сигналом, перейшли на перегляд російських телеканалів, чий супутниковий сигнал не закодований. Ці канали є інструментами пропаганди країни-агресора, тому на сайті електронних петицій Президента України з'явилася петиція з вимогою запобігти відключенню українських телеканалів.

Після кодування склалася ситуація, що власники ефірних приймачів Т2 можуть дивитися канали абсолютно безкоштовно, а от люди із супутниковим обладнанням змушені платити провайдерам за перегляд телеканалів. Суть у тому, що медіа-групи встановили плату за контент для самих провайдерів. Тепер, щоб включити той чи інший канал у пакет послуг - провайдеру доводиться платити чималі суми, які потім ведуть до підвищення вартості послуги для абонентів. Безкоштовними для перегляду залишилися лише телеканали Рада, UA: Перший та його проєкти, а також регіональні телеканали.

Сигнал заблокували такі медіахолдинги:

  • "Медіа Група Україна" ("Україна", НЛО TV, "Індиго"),
  • "1+1 Media" ("1+1", "2+2", ТЕТ, УНІАН, "Плюсплюс", "Бігуді"),
  • StarLightMedia (СТБ, "Новий канал", ICTV, М1, М2, "ОЦЕ ТБ")
  • Inter Media Group ("Інтер", НТН, К1, К2, "Мега", "Піксель", Zoom, "Enter-фільм").

Однак, ці медіа-групи продовжують підвищувати ціну за трансляцію своїх каналів. "У 2022 році фінансові умови медіа-груп StarLightMedia та 1+1 Media можуть призвести до банкрутства багатьох провайдерів або відключення великої кількості популярних українських телеканалів у новорічну ніч. Це може призвести до акцій протестів і переходу ще більшої кількості користувачів на перегляд російських телеканалів", - йдеться в тексті петиції.

Що пропонують

Автор петиції Андрій Бражко пропонує Президенту України Володимиру Зеленському терміново ініціювати зміни до Закону «Про Телебачення та Радіомовлення». Ці зміни дозволять включити до складу Універсальної Програмної Послуги, яка має бути у всіх провайдерів у всіх тарифах, усі телеканали, які мають ліцензію та мовлять на території України. Ухвалені зміни дозволять:

  1. Провайдерам ретранслювати сигнали наземних телевізійних передавачів, замінюючи Системи колективного прийому, які вже давно відсутні на українських будівлях, без укладання договорів із медіа-групами, як це було вже багато років.
  2. Зекономити гроші українців завдяки можливому зменшенню абонентської плати.
  3. Частково зменшити плату за присутність у пакетах програм телеканалам, які не входять до медіахолдингу. Це сприятиме розвитку незалежних ЗМІ.
  4. Не допустити відключення популярних каналів, звичних для багатьох українців, яке може сприяти планам Росії щодо ще більшої дестабілізації ситуації в Україні.

Раніше ми розповідали, що в Україні подорожчає інтернет. Також писали про те, що в Києві накрили ботоферму антивакцинаторів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.