Як вплинула ракетна атака на курс доллара. Що прогнозують далі?

Як вплинула ракетна атака на курс доллара. Що прогнозують далі?

Читать на русском

Весь період війни курс буде досить хитким

Читать на русском
Як вплинула ракетна атака на курс доллара. Що прогнозують далі?
Після атаки на кораблі Чорноморського флоту курс долара похитнувся

Весь період війни курс буде досить хитким

Після вдалої атаки на кораблі Чорноморського флоту пролунали заяви від рф про припинення дії «зернової угоди». Виникли побоювання, що це може вплинути на курс долара. В понеділок росія атакувала ракетами міста України і курс долара все ж таки похитнувся. Чи взаємопов’язані ці події?

За долар - 40 гривень і вище 

Курс долара у столиці знову повернувся до позначки 40,00 гривень, а в деяких обмінних пунктах навіть піднявся вище. Зріс долар і в інших містах: у Хмельницькому його вартість піднялася до 40,10 грн., а в Харкові, Миколаєві та Дніпрі – до 40,15-40,20 грн. Проте повідомлень не те, що про ажіотажний, але навіть про підвищений попит не надходить. 

Минулого тижня курс долара несподівано для багатьох опустився нижче за психологічно важливий рівень 40,00. У п'ятницю, 28 жовтня, київські гуртові обмінні пункти пропонували його за ціною 39,55 гривень. І хоч така ціна протрималася недовго, але вона була.

Вже в другій половині дня п'ятниці цінники на продаж готівкового «американця» почали повільно рухатися вгору. Однією з причин називають те, що минулої п'ятниці нарешті виплатили всю заборгованість із грошового забезпечення нашим військовим. І попит на валюту це миттєво відчув.

Минулого тижня обсяг інтервенцій НБУ на міжбанківському валютному ринку впав у 2,5 раза – до 227,59 млн. доларів (проти 576,37 млн. доларів тижнем раніше). Це означає, що пропозиція валюти від експортерів зі зближенням реального ринкового курсу з офіційним починає збільшуватися.

У понеділок 31 жовтня, було здійснено чергову масовану ракетну атаку на об'єкти критичної інфраструктури. Однак реакція валютного ринку на цю подію була вкрай спокійною. І це попри те, що Київ частково залишився без світла, а отже, і банки, і обмінні пункти були змушені або заводити електрогенератори, або просто припинити роботу.

Що далі чекати від валютного курсу?

Про те, що долар буде дорожчати ще на минулому тижні прогнозував голова Ради НБУ Богдан Данилишин у Facebook.

За його словами, зростання пропозиції іноземної валюти з боку клієнтів банків на тлі постійного попиту на неї зумовило скорочення минулого тижня обсягів чистої купівлі іноземної валюти. Це дозволило дещо знизити обсяг чистого продажу Нацбанком іноземної валюти на міжбанківському ринку. З цієї причини золотовалютні резерви НБУ продовжують падати.

Інвестиційний банкір Сергій Фурса вважає, що найближчим часом курс долара в Україні суттєво не зміниться. Гривня залишається досить стабільною, і будь-яких передумов для її падіння не спостерігається.

"Поки триває війна, тиск на гривню буде залишатись. Але прямо зараз фундаментальних економічних причин для падіння гривні немає - завдяки нашим західним партнерам. Гривня укріплюється останні два тижні. Зараз немає передумов для її падіння немає - окрім війни", - наголосив експерт.

Фурса попередив, що весь період війни курс буде досить хитким.

Очікується, що протягом найближчого тижня долар буде коливатись у межах діапазону 39,50-40,50 гривень, не сильно віддаляючись від ключового рівня 40,00 гривень.

Раніше ми писали, що офіційний курс долара в листопаді може збільшитися до 41грн/долл. 

Тетяна Самойлова

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.