Як не перевантажити мережі після відключень світла: поради від ДТЕК

Марина Положай

П’ять простих правил допоможуть змінити ситуацію і полегшити роботу енергетикам

Рф завдає ракетні удари по об’єктам критичної інфраструктури, тому в Україні запроваджено стабілізаційні і екстренні відключення електроенергії. Після них, більшість споживачів одночасно вмикають потужні електроприлади і цим самим спричиняють нове навантаження та аварії в електромережах.

Про це повідомили у ДТЕК. У відомстві зазначили, що ситуація в енергосиситемі України залишається складною.

"На жаль, вона ще ускладнюється, коли після повернення світла споживачі починають вмикати по декілька енергоємних приладів одночасно. Ми розуміємо, що хочеться якнайшвидше зробити всі свої справи. Але в такі моменти мережі перевантажуються подекуди у 2-2,5 рази і дуже часто це призводить до нових аварій"

Відтак, споживачі мають допомогти енергетикам. Тому у ДТЕК дали п’ять порад стосовно поведінки до та після  відключень, які допоможуть уникнути перевантаження мережі.

  • На час відключення світла відʼєднайте від мережі всі енергоємні прилади: пральні машинки, електрочайники, бойлери, електроплити тощо. Також вимкніть світло в кімнатах, якими не користуєтеся;
  • З появою світла не вмикайте одночасно всі енергоємні прилади. Користуйтеся ними почергово. Скористалися одним – вимкнули, підʼєднали інший;
  • Якщо енергоємні прилади мають таймер, то варто скористатися цим. Запрограмуйте їх включення вночі з 00:00 до 6:00;
  • Вмикайте електродвигуни й помпові станції за 20–30 хвилин після появи світла. Ці прилади дають надзвичайно високе навантаження на мережі під час запуску;
  • Утримайтеся від використання зовнішнього освітлення фасадів, ресторанів, торгових центрів. Воно створює високе одночасне навантаження на мережі під час увімкнення.

Ситуація зі світлом в Україні 

Станом на 13 грудня без електроенергії залишаються близько 12 мільйонів українців. Володимир Зеленський заявив, що країна-агресорка намагається спровокувати гуманітарну катастрофу в масштабі всієї нашої країни. 

За його словами, росії потрібен блекаут в Україні, щоб використати це як нібито "поразку" Європи і всього демократичного спротиву. Глава держави закликав союзників узгодити конкретні речі щодо допомоги Україні. Він наголосив, що є потреба у кількох категоріях обладнання.

Раніше ми розповідали про так званий енергетичний "Рамштайн". Яку допомогу отримає Україна для подолання наслідків російських обстрілів, читайте тут

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you