В Україні перенесли пілотний етап державної підсумкової атестації для четвертих класів

Читать на русском

Цього року планують створити робочу групу для проведення атестації

Читать на русском
В Україні перенесли пілотний етап державної підсумкової атестації для четвертих класів

Цього року планують створити робочу групу для проведення атестації

В Україні проведення пілотного етапу державної підсумкової атестації (ДПА) для четвертих класів початкової школи відкладається до наступного року.

Про це заявила заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко, передає Інформатор з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Повинні були в цьому році вже проводити пілотний етап державної підсумкової атестації у 4-му класі, але через карантин і недостатнє фінансування, все відкладається. Ми плануємо, що якщо цього року буде створена робоча група, то  наступного року ми на 2 тис. учнів зможемо випробувати інструмент для ДПА 4-го класу", - повідомила Вакуленко.

За її словами, наразі відповідний інструмент розробляється. У пропонованому загальнодержавному інструменті оцінювання знань з математики, української мови та літератури не буде диктантів та формул.

"Якщо ми говоримо про 4-й клас, то завдання з мови включатимуть знайомство з текстом, відповіді на питання за текстом, написання короткого власного висловлювання на тему, співзвучну з темою тексту", - розповіла Вакуленко.

Вона також зазначила, що у дітей необхідно перевіряти і навички усного мовлення, що в нас взагалі на загальнодержавному рівні не перевірялося, а повинно бути. Під час перевірки навичок усного мовлення, дитині дають картинку або набір картинок, коміксів, про які вона повинна розповісти, тобто інтерпретувати візуальний образ у власний, в той час як інша дитина, що працює з першою в парі, повинна прокоментувати те, що відбувається.

За її словами, коли мова йде про оцінювання знань в мовно-літературній області у 9-му класі, то відомство передбачає усне оцінювання, компетентність, усну складову мови. Дитина, перш за все, повинна вміти висловлювати свою точку зору.

"Компетентні завдання на ДПА повинні допомогти отримати відповіді на питання, наскільки дитина зрозуміла те, що вона вчила, і наскільки вона здатна використовувати це в реальному житті", - резюмувала Вакуленко.

Нагадаємо, основна сесія ЗНО у 2021 році розпочнеться 21 травня тестуванням з хімії та триватиме до 15 червня - в цей день відбудеться тестування з географії. Крім того, близько 270 учнів з кращими результатами ЗНО-2021 будуть отримувати стипендію.

Також Інформатор писав, що зараз існує небезпека скасування ЗНО .

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.