В ОП відреагували на скаргу Росії проти України: "Еталон цинізму"

Читать на русском

У цій скарзі є тільки пропагандистський сенс, вважають в ОП

Читать на русском
В ОП відреагували на скаргу Росії проти України: "Еталон цинізму"

У цій скарзі є тільки пропагандистський сенс, вважають в ОП

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що в позові Росії до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) проти України немає юридичної перспективи, оскільки РФ сама не виконує рішень європейського суду. За його словами, це еталон цинізму.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Подоляк зазначив, що в цій скарзі немає юридичної перспективи і практичного сенсу, крім чисто пропагандистського.

"Керівництво Росії вирішило скористатися інструментом скарги в ЄСПЛ після того, як на конституційному рівні забезпечило собі ж можливість не виконувати рішення ЄСПЛ. Якщо хтось шукав еталон цинізму, то він наданий РФ. У цій скарзі немає юридичної перспективи і практичного сенсу, крім суто пропагандистського - з кожної "праски" в РФ і на окупованих Росією територіях будуть мовити, що ЄСПЛ нібито не працює ", - заявив Подоляк.

Він підкреслив, що Україна не може відповідати за наслідки воєнних дій, розв'язаних Москвою, оскільки це суперечило б здоровому глузду й міжнародним визнаним юридичним позиціям.

"Росія як держава, що контролює окуповані території України, несе повну відповідальність за ситуацію на цих територіях. За всі порушення прав людини, злочини та розграбування економічного потенціалу цих територій. Їй доведеться нести відповідальність", - заявив він.

Подоляк також підкреслив, що в обґрунтуванні скарги вказується, що Північно-Кримський канал є нібито основним джерелом прісної води для жителів окупованого Криму

"Якщо за більш ніж 7 років окупації Криму в російській Генпрокуратурі так і не змогли зрозуміти, які ж джерела прісної води в Криму основні, то залишається лише констатувати повну деградацію цієї російської інституції", - підкреслив радник глави ОП.

Подоляк додав, що "в даній ситуації абсолютно цинічними й абсурдними виглядають вимоги Росії щодо забезпечувальних заходів за цією скаргою".

"Якщо Росія відмовляється виконувати рішення ЄСПЛ навіть після того, як вони винесені і є безсумнівними, то як ця сама Росія може розраховувати на вигідне для себе рішення ще навіть до того, як розглянуто саму скаргу? Зверніть увагу - саме цим інструментом часто користуються рейдери. вони прописують вимогу забезпечувальних заходів за позовом так, щоб можна було ще до розгляду позову по суті отримати рішення, заради якого позов і починався. Напевно, ще ніхто й ніколи не намагався використовувати так ЄСПЛ заради такої рейдерської схеми ", - резюмував він.

Нагадаємо, РФ уперше звернулася до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з міждержавною скаргою на іншу державу – Україну. У скарзі Росія звинувачує Україну в катастрофі малазійського Боїнга MH17 на Донбасі, загибелі мирного населення, придушення свободи слова і водної блокади Криму.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.