Українську газотранспортну систему очікують кілька складних років - Кулеба

Читать на русском

За його словами, поки немає ніякого пояснення, навіщо взагалі був потрібен "Північний потік-2"

Читать на русском
Українську газотранспортну систему очікують кілька складних років - Кулеба

За його словами, поки немає ніякого пояснення, навіщо взагалі був потрібен "Північний потік-2"

Українську газотранспортну систему (ГТС) очікують кілька досить складних років через російський газогін "Північний потік-2".

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю угорському виданню energyNews,передає Інформатор

"Наступні кілька років будуть досить складними для газотранспортної системи України. Чинний транзитний договір з Газпромом передбачає резервування потужностей української ГТС до кінця 2024 року. Багато років Росія намагалася - і не змогла дискредитувати Україну як надійного транзитера газу. Наразі вона намагається обійти Україну", - заявив міністр. 

За його словами, поки немає ніякого пояснення, навіщо взагалі був потрібен ще один газогін. Він зазначив, що наявні газотранспортні потужності "покривали і повністю покривають не тільки попит, що є,, а й експортні можливості Росії".

"Ринкової потреби у "Північному потоці-2" не було і немає, але є чіткі політичні цілі Росії: знецінити роль України у Європейському транзиті газу і послабити нашу державу в час її рішучої протидії російської агресії", - уточнив Кулеба.

Зазначимо, раніше Кулеба заявив, що умовою запуску газогону "Північний потік-2" повинна бути деокупація територій України. Також умовою повинна бути енергетична безпека.

Крім цього, Кулеба заявив, що Німеччина допоможе Україні знизити ризики від "Північного потоку-2".

Нагадаємо, раніше екс-радник Путіна заявив, що РФ може розпочати повномасштабну війну проти України після завершення будівництва «Північного потоку-2». 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.