Українські біженці жебракують в рф. Як виїжджають примусово вивезені українці?

Дар'я Нещерет

Українці, що виїхали до росії, вимушені просити в росіян базові речі

Українські біженці, котрі виїхали в росію, страждають від злиднів. Тематичні групи для українських біженців в російських соцмережах переповнені проханнями допомогти та часом схожі на сайти знайомств. Окрема проблема для українок, що часто проти волі опинились на російській території - неможливість її покинути.

Інформатор вивчав життя депортованих у росію українців у профільних групах російських соцмереж.

Ні роботи, ні виплат, ні підтримки…

“Ми з донькою маріупольчанки, знаходимось зараз в дальніх родичів у Єкатеринбурзі. Все згоріло, в тому числі й документи. Так як зараз йде встановлення особистості не можу влаштувати доньку в садочок, щоб вийти на роботу. Жодних виплат та допомоги поки не отримуємо. Прошу допомоги памперси, дитячі пюре, харчування, мені особисто нічого не треба, тільки доньці, дитині 1.9. Документи, прописку в електронному варіанті покажу, фото відео зруйнованого житла теж”, — пише Анна в телеграм-чаті для біженців до рф та білорусі. 

Тетяна, котра виїхала до Тамбовської області, просить сушарку для білизни та дитячі килимки, адже “підлога холодна, діти сидять на голій підлозі”. Пише в чаті, що фінансів вистачає лише на їжу. 

А в російській соцмережі “Вконтакте” в групі для біженців Александр просить телефон, адже на 8 людей в них лише один пристрій: “Ми родина біженців з ЛНР. Живемо в ПВР в Курську. Нас 8 людей (4 дорослих та 4 дітей). Маємо великі труднощі з мобільним звʼязком. На всіх 1 телефон. Якщо в когось є непотрібні хоча б б/в телефони будемо дуже вдячні”. 

Олег з Маріуполя пише, що двоє дорослих та двоє дітей тікали до Краснодарського краю. “На жаль нема за що й підгузки дитині купити, на роботу без громадянства ніхто брати не хоче. Кинулись оформляти громадянство, так виявилося, що це коштує великих грошей”, — пише чоловік на сторінці біженців.

Деякі росіяни та інші біженці глузують з жертв війни, розв’язаної рашистами. Так, в чаті в Telegram Вікторія попросила про допомогу. Їй необхідно зібрати дитину до школи. А саме придбати одяг, взуття, канцелярські товари. Однак у відповідь їй кажуть: “Працювати не пробували?”.

Також можна знайти дуже багато оголошень, де біженці просять про базові засоби гігієни або продукти харчування. Обговорюють і виплати, котрі отримують не всі. І хоча в росії обіцяють по 10 тисяч рублів, багато хто цих грошей так і не дочекався.

 

Сайт знайомств чи допомога біженцям?

В таких самих групах деякі російські чоловіки пропонують “прихистити” саме біженок. Але чомусь просять хазяйновитих і без дітей. Деталей майже не пишуть, а висувають лише вимоги. Наприклад, в тому самому чаті для біженців невідомий з ніком “Людина моря” пише, що надасть житло. Але тільки стрункій дівчині. 

Якщо зайти на сторінку для допомоги біженцям, можна вирішити, що ти випадково потрапив на сайт знайомств. Чоловіки у відкриту пропонують співмешкання українкам, котрі втікали від вибухів та сирен, для подальшого розвитку стосунків. 

Як рятуються українці, котрих примусово вивезли до рф

За офіційними даними мінімум 5100 дітей депортовано до росії. А за непідтвердженими — декілька сотень тисяч. За словами Президента України Володимира Зеленського, рашисти примусово вивезли 2 мільйона українців.

Зараз Україна разом з Красним Хрестом намагається знайти примусово депортованих українців та встановити з ними зв’язок. Деяких, хто знаходиться в регіонах рф, що є на кордоні з країнами ЄС чи товариськими країнами, вдалося повернути. Однак найскладніше звʼязатись з віддаленими регіонами росії.

Намагаються допомогти вивезеним українцям і волонтери. Читайте тут.

Віце-премʼєр Ірина Верещук 25 липня повідомила, що вже вдалось повернути 47 дітей, котрих примусово вивезли до росії. Як правило, це діти-сироти, котрі втратили своїх батьків — чи маму, чи тата, чи обох. Як правило, це діти з Маріуполя, з Донецької та Луганської областей. І котрі, наприклад, бачили, як снаряд потрапляв у маму.

Відомо, що старшим дітям пропонували підписати заяву на те, що вони згодні на те, що їх будуть відправляти до нових сімей. Але більшість заяву не підписує і чекає, поки їх повернуть додому.

Також, як розповідає Верещук, найбільша проблема полягає в тому, що Україна не може знайти дітей, котрих вивезли. А міжнародні організації допомогти не можуть. “Поки на території росії в нас немає міжнародної організації, котра би нам допомагала”, — каже віце-премʼєрка. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you