У світі вакцинувалися від COVID-19 вже більше 30 мільйонів людей в 43 країнах

Читати російською
Вакцинаційна кампанія продовжує охоплювати все більшу кількість людей

На момент 13 січня в світі ввели 30,5 мільйона доз вакцини від коронавірусу в мінімум 43 країнах. Очікують використання ще 8,35 мільярдів доз вакцин, більшу частину яких охоплює AstraZeneca з її 1,48 мільярдом доз.

Про це повідомляє Bloomberg,- передає Інформатор .

Найбільше доз ввели в США - 9,94 мільйонів. Принаймні 636 172 особи вже пройшли курс вакцинації двома дозами, і виробили імунітет від коронавірусу. Найбільше людей у напрямку зниження вакцинували в штатах Техас, Каліфорнія, Флорида і Нью-Йорк.

З початком глобальної кампанії з вакцинації країни зіткнулися з нерівним доступом до вакцин. Так, на кожні 100 чоловік в Ізраїлі вводиться 20 доз, коли як більшість країн ще не зробили навіть однієї вакцинації. Після Ізраїлю в рейтингу найзаможніших вакцинами країн йдуть ОАЕ - 11 введених доз на 100 чоловік, Бахрейн - 6 доз і Британія - 4 дози.

Одним з головних критеріїв, чому деякі країни стали багатшими на вакцини, ніж інші, стало багатство. Наприклад, Канада забезпечила своє населення вакцинами на 303%, а Великобританія - на 302%. Країни ЄС виявилися багатими на 183%, що вище показника за грудень при початку їх вакцинаційної кампанії - 172%.

"Багатство вивело ці країни на передній план", - говорить Bloomberg. "Канада з її населенням у 38 мільйонів чоловік має контракти принаймні з сімома компаніями на постачання достатньої кількості вакцин для 112-мільйонного населення".

Україна забезпечена вакцинами лише для 5% населення. Такий же показник мають африканські Судан, Танзанія, Сомалі й Ефіопія. Трохи вище їх за списком - Філіппіни з 6%, Конго з 10% і Венесуела з 23%.

Рівень забезпечення вакцин Bloomberg зображено на карті. Найзеленішим позначаються країни, в яких вакцинували багато людей. Білим - країни, де вакцинація ще не почалася. Поки що Україна являє собою білу лисину в Європі.

Зараз в світі існує дев'ять вакцин, з яких доступні до покупки сім. Найпоширенішою стала вакцина AstraZeneca, яка уклала 90 контрактів для продажу. Її запас в 1,48 мільярдів доз як мінімум в два рази перевищує запаси інших вакцин.

Нагадаємо, більш заразні штами COVID-19 виявили вже в 50 країнах і районах.Крім того, дані про вакцини Pfizer і Moderna злили в мережу .