У Сінгапурі показали роботизовану руку, яка може «відчувати» предмети і відновлюватися при легких ушкодженнях

Читать на русском

У розробці використовувалася спеціальна «інтелектуальна» піна

Читать на русском
У Сінгапурі показали роботизовану руку, яка може «відчувати» предмети і відновлюватися при легких ушкодженнях

У розробці використовувалася спеціальна «інтелектуальна» піна

У Сінгапурі вчені розробили спеціальну роботизовану руку, яка навчилася розпізнавати поверхні за відчуттями і навіть регенерувати при невеликих пошкодженнях.

Про це повідомляє Reuters,- передає Інформатор .

Завдяки розробці вчених лабораторії матеріалознавства та інженерії Національного університету Сінгапуру, вдалося синтезувати «інтелектуальний» спінений матеріал, який покращує здібності роботів. Завдяки йому, роботи зможуть «відчувати» поверхні, а також відновлюватися при, наприклад, порізах, як людська шкіра.

Піна отримала назву AiFoam. Вона являє собою високоеластичний полімер. Його створили за допомогою змішування фторопласту та суміші, яка знижує поверхневий натяг. Це дозволяє складу при розрізанні знову з'єднуватися.

 

У Сінгапурі показали роботизовану руку, яка може «відчувати» предмети і відновлюватися при легких ушкодженнях 1

Для досягнення ефекту «відчуття» в руку ввели дуже дрібні металеві частки, а під поверхню піни додали електроди. Коли на руку здійснюється зовнішній тиск, частинки зближуються, а електроди фіксують зміни їх властивостей. Вся інформація перенаправляється на комп'ютер, а він прораховує силу тиску, підказуючи роботу, як варто чинити з тим чи іншим об'єктом.

Наразі прототип вперше може і відновлюватися, і «відчувати» поверхні. На розробку пішло більше двох років, а самі дослідники сподіваються, що протягом ще п'яти років їх творіння можна буде використовувати на практиці.

 

У Сінгапурі показали роботизовану руку, яка може «відчувати» предмети і відновлюватися при легких ушкодженнях 2

Матеріал можна застосовувати не тільки для поліпшення функціоналу роботів. Передбачається, що піну можна ввести і в медицину, наприклад, для проектування і виготовлення нових протезів.

Нагадаємо, нещодавно в США створили маску для обличчя, яка може самостійно діагностувати у власника коронавірус .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.