У Шанхаї відкрили найбільший у світі планетарій: як він виглядає

Читать на русском

Шанхайський астрономічний музей тепер буде тішити відвідувачів найбільшим вибором астрономічних експонатів

Читать на русском
У Шанхаї відкрили найбільший у світі планетарій: як він виглядає

Шанхайський астрономічний музей тепер буде тішити відвідувачів найбільшим вибором астрономічних експонатів

Цієї суботи в Шанхаї відкрився найбільший у світі планетарій із точки зору розміру будівлі.

Про це повідомляє CGTN, - передає Інформатор.

Планетарій займає площу приблизно в 58,6 тисячі квадратних метрів, а знаходиться він у Лінганге. Він буде доступний для публіки в неділю, як філія Шанхайського музею науки й техніки (SSTM).

У Шанхаї відкрили найбільший у світі планетарій: як він виглядає 1

Музей схожий на супер-чашу астрономічних інструментів із круглим світловим люком, перевернутим сферичним куполом і купольним театром. У вигляді супутників основної будівлі встановили дві вежі, названих у честь символів сонця й місяця в старокитайській міфології - Сіхе і Ванш.

У Шанхаї відкрили найбільший у світі планетарій: як він виглядає 2У Шанхаї відкрили найбільший у світі планетарій: як він виглядає 3

Вдень усі відвідувачі можуть дивитися за сонцем за допомогою спеціального телескопа в башті Сіхе. Вночі ж можна подивитися на місяць за допомогою метрового телескопа з подвійним фокусом, а також іншими небесними тілами.

У Шанхаї відкрили найбільший у світі планетарій: як він виглядає 4У Шанхаї відкрили найбільший у світі планетарій: як він виглядає 5

Будівля також примітна тим, що в ній немає жодного кута або прямої лінії. Три дуги, що перекриваються асоціюються з орбітами небесних тіл. Ведучий архітектор компанії Томас Вонг розповів, що його команда хотіла показати, як усе у Всесвіті знаходиться в постійному русі й управляється безліччю сил.

У Шанхаї відкрили найбільший у світі планетарій: як він виглядає 6У Шанхаї відкрили найбільший у світі планетарій: як він виглядає 7

Купольний театр обладнали для демонстрації різних шоу про основні досягнення в астрономії. Серед експонатів музею є приблизно 70 метеоритів із Місяця, Марса і Вести. Крім цього, знайти можна 120 колекцій артефактів, як роботи Ісаака Ньютона, Галілео Галілея та інших.

Нагадаємо, що четвертим пасажиром першого космічного польоту Blue Origin стане підліток із Нідерландів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.