У Польщі відкрили енергетичний хаб ЄС для допомоги Україні

Владлена Мачульська

Хаб дозволить міжнародним партнерам та приватному сектору спрямовувати допомогу Україні, тоді як ЄС повністю фінансуватиме її транспортування

У Польщі з'явився новий хаб ЄС rescEU. Він слугуватиме логістичним центром для надання екстреної енергетичної допомоги Україні. У його відкритті взяли участь Єврокомісар із кризового врегулювання Янез Ленарчич та прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Про це повідомили у Європейській службі зовнішніх справ. Хаб дозволить міжнародним партнерам та приватному сектору спрямовувати допомогу Україні, тоді як ЄС повністю фінансуватиме її транспортування.

Зазначається, що rescEU буде використовуватись для доставки в Україну генераторів для підтримки постачання електроенергії на тлі атак росії проти енергоінфраструктури. Для наповнення хабу генераторами ЄС виділив Польщі 114 мільйонів євро. На першому етапі до України доставлять 1 000 нових генераторів – вони доповнять 1 400 генераторів та мільйони одиниць енергетичного обладнання, вже наданих у межах Механізму цивільного захисту ЄС.

"Генератори, які постачаються з ЄС, можуть бути різної потужності: від невеликих, здатних забезпечити електроенергією окремі домогосподарства, до набагато потужніших моделей, придатних для забезпечення роботи громадських об’єктів і життєво важливих комунальних послуг, таких як лікарні та центральні теплові пункти", - йдеться у повідомленні.

Атаки по енергосистемі України

Енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 ударів БПЛА. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.

Нагадаємо, США нададуть 125 мільйонів доларів допомоги для енергосистеми України. Крім того, в Україні збудують нові атомні блоки.

Раніше ми писали, що Єврокомісія виділить кошти на LED-лампи для України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

No ad for you