У центрі Львова ввели карантин: як довго він триватиме та що трапилося

Олександр Третяк

Безпритульну тварину зі сказом виловили на вулиці Гоголя, проте вже наступного дня вона померла

У центрі Львова та на ЛКП "Лев" запровадили двомісячний карантин після того, як був виявлений сказ в однієї з собак, яку знайшли на вулицях міста. Безпритульну тварину виловили на вулиці Гоголя. Наступного дня вона померла. Тому місцева влада ввела карантин не лише у першій комунальній ветеринарній клініці, а й у п’ятикілометровій зоні від місця вилову собаки.

Про це повідомив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради Орест Тимчишин. За його словами, вранці 21 лютого ЛКП "Лев" отримав повідомлення про те, що на вулиці Гоголя є безпритульна собака.

До цього місця терміново виїхала бригада. Вона відловила тварину та відвезла її до підприємства.

"Були проведені відповідні щеплення і ознак сказу не проглядалося, але вже у другій половині дня виникла підозра, а сьогодні зранку ця собака померла. Лабораторна експертиза показала, що причиною смерті був сказ", – зазначив чиновник.

Після цього відбулось екстрене засідання міської протиепізоотичної комісії. На ній ухвалили рішення щодо закриття на карантин ЛКП "Лев". Також посадовці ввели п’ятикілометрову карантинну зону довкола місця, де виловили собаку.

"Ми наполегливо рекомендуємо власникам собак і котів та інших домашніх тварин поновити, або якщо не було, то провести вакцинацію від сказу. Це можна зробити в клініках, де ці тварини є на обліку, або у Державній ветеринарній клініці за адресою вул. Промислова, 9", – підсумував Орест Тимчишин.

Сказ у тварин: що варто знати

Сказ у собак — це інфекційне захворювання, яке викликається вірусом родини Rhabdoviridae. Сказом частіше хворіють дикі тварини — вовки, лисиці, єноти, борсуки, ведмеді, білки та інші. Від них при укусі заражаються домашні тварини і люди. Вірус сказу атакує центральну нервову систему та спричиняє запалення мозку, що призводить до смерті. Наслідками зараження є судоми, спазми глоткової й дихальної мускулатури. У собак і кішок сказ протікає у двох формах: буйній і тихій.

Симптомами сказу у собак:

  • Собака може стати агресивною або надмірно лагідною.
  • Вірус впливає на глоткові м'язи, що може спричинити появу "піни" з рота.
  • Втрата апетиту, нездатність ковтати.
  • Часто починається параліч з задньої частини тіла та поширюється далі.
  • Нетиповий гавкіт або хрипіння.

"Хвора буйною формою тварина стає агресивною, ховається по кутах, часто змінює місце проживання, тікає з дому, гризе неїстівні предмети. Голос - пропадає. Собака стає дратівливою відмовляється від їжі і води, не відгукується на поклик, не слухається господаря. У неї відвисає хвіст і нижня щелепа, рясно виділяється слина, з'являється хиткість ходи. Тварина здатна мовчки, без гавкоту, накинутися на зустрічних і вкусити їх", - зазначають у Держпродспоживслужбі.

Проте, найбільш небезпечною формою сказу є тиха форма. У такому разі основні ознаки хвороби можуть бути слабковиражені.

Що треба робити аби не допустити сказу у домашнього улюбленця:

  • Регулярно вакцинувати собаку, починаючи з 3-місячного віку.
  • Запобігати контакту між собакою та дикими тваринами

Для того, аби зробити щеплення, можна звернутись до лікарень ветеринарної медицини Держпродспоживслужби. Також, якщо є підозри на захворювання тварини, то варто терміново звернутись до територіального органу Держпродспоживслужби.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Україна використовує комбіновані атаки, щоб "пробити" російські засоби РЕБ. Чому ж рф продовжує хвалитися, що збиває всі дрони, що прилітають по її об'єктам - думка авіаексперта Анатолія Храпчинського.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you