RU
Головна
Україна
Події
09:45, 4 Серпня
Информатор UA

Интро

В Україні у 2020 році припинили свою діяльність 343 видавництва і 48 книгарень. Також у країні книговидавців просять виконувати закон про мову, який зобов'язує, щоби не менше 50% назв книг у магазинах були українською. Про це повідомив Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови, передає Інформатор. "За підсумками 2020 року припинили свою діяльність 343 видавництва і 48 книгарень. Це досить кричуща цифра. Крім того, за даними Асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, через кризу 2020 року галузь знизила обсяги виробництва книжкової продукції в порівнянні з 2019-м роком за назвами на 23,3% і за сумарним тиражем - на 34,3%", розповів Кремінь. За його словами, до поліпшення ситуації на книжковому ринку може призвести дотримання 26 статті Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Стаття регламентує використання державної мови у сфері книговидання і книгорозповсюдження. Так, частка книжкових видань державною мовою, що є в продажу в кожній книгарні, має становити не менше 50%. "Ця вимога поширюється на всі книгарні та інші заклади, що здійснюють книгорозповсюдження, крім тих, які здійснюють розповсюдження книжкових видань виключно офіційними мовами Європейського Союзу, державною мовою та/або словників і розмовників з іноземних мов, підручників із вивчення іноземних мов, а також спеціалізовані книжкові магазини, створені для реалізації прав корінних народів, національних меншин України", додав Кремінь. Нагадаємо, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся з листом до української асоціації футболу через мовний інцидент. Крім того, через порушення мовного закону омбудсмен отримав 605 скарг від українців. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

У 2020 році в Україні закрилися 343 видавництва і 48 книгарень

Читать на русском
У 2020 році в Україні закрилися 343 видавництва і 48 книгарень

До поліпшення ситуації на книжковому ринку може призвести дотримання 26 статті Закону України

В Україні у 2020 році припинили свою діяльність 343 видавництва і 48 книгарень. Також у країні книговидавців просять виконувати закон про мову, який зобов'язує, щоби не менше 50% назв книг у магазинах були українською.

Про це повідомив Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови, — передає Інформатор.

"За підсумками 2020 року припинили свою діяльність 343 видавництва і 48 книгарень. Це досить кричуща цифра. Крім того, за даними Асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, через кризу 2020 року галузь знизила обсяги виробництва книжкової продукції в порівнянні з 2019-м роком за назвами на 23,3% і за сумарним тиражем - на 34,3%", — розповів Кремінь.

За його словами, до поліпшення ситуації на книжковому ринку може призвести дотримання 26 статті Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Стаття регламентує використання державної мови у сфері книговидання і книгорозповсюдження.

Так, частка книжкових видань державною мовою, що є в продажу в кожній книгарні, має становити не менше 50%.

"Ця вимога поширюється на всі книгарні та інші заклади, що здійснюють книгорозповсюдження, крім тих, які здійснюють розповсюдження книжкових видань виключно офіційними мовами Європейського Союзу, державною мовою та/або словників і розмовників з іноземних мов, підручників із вивчення іноземних мов, а також спеціалізовані книжкові магазини, створені для реалізації прав корінних народів, національних меншин України", — додав Кремінь.

Нагадаємо, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся з листом до української асоціації футболу через мовний інцидент.

Крім того, через порушення мовного закону омбудсмен отримав 605 скарг від українців.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.