Путін у В'єтнамі зустрівся з президентом То Ламом: країни підписали понад 10 документів про стратегічне партнерство

Читать на русском

В’єтнам став третьою країною, яку відвідав Путін, після Китаю та Північної Кореї

Читать на русском
Путін у В'єтнамі
Путін у В'єтнамі підписав низку угод

В’єтнам став третьою країною, яку відвідав Путін, після Китаю та Північної Кореї

Президент РФ Володимир Путін завершив державний візит до одного союзника, Північної Кореї, і переїхав до іншого, В’єтнаму, прибувши туди вранці 20 червня, сподіваючись зміцнити ключове партнерство в регіоні. Там диктатор провів переговори з президентом країни То Ламом. У підсумку РФ і В'єтнам ухвалили заяву про стратегічне партнерство і підписали понад десятка документів.

Про це пише Reuters. Також лідери ухвалили заяву "Про подальше поглиблення всеосяжного стратегічного партнерства в контексті 30-річчя реалізації російсько-в'єтнамського договору про основи дружніх відносин".

В'єтнамський президент цієї То Лам заявив, що В'єтнам і Росія "не мають наміру вступати в союзи з іншими країнами для заподіяння шкоди одна одній, а також не збираються виступати проти інших держав".

"Ми не будемо вступати в союзи з третіми країнами, щоб завдати шкоди незалежності, суверенітету і територіальній цілісності один одного. Ми також не будемо виступати проти третіх сторін", - сказав він на прес-конференції за підсумками переговорів із президентом Росії.

Він також заявив, що В'єтнам розглядає Росію як один із пріоритетних напрямів своєї зовнішньої політики.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/2616

В’єтнам є останньою зупинкою його туру двома країнами Азії. Поїздки Путіна обмежені через ордер на арешт, виданий у березні 2023 року Міжнародним кримінальним судом за підозрою у причетності до депортації українських дітей з окупованих територій України до Росії.

Що Путін "забув" у В'єтнамі

В’єтнам у відносинах зі світовими державами офіційно проводить нейтральну зовнішню політику, яку він називає “бамбуковою дипломатією”. Країна утрималася від засудження нападу Росії на Україну. В’єтнам став третьою країною, яку відвідав Путін, після Китаю та Північної Кореї, після його приведення до присяги на п'ятий термін президентства. 

Як пише The New York Times, Москва довгий час була головним джерелом зброї для Ханоя, і Путін прагне зберегти цю позицію. Це п’ятий візит Путіна до В’єтнаму, який слідує за минулорічними поїздками Байдена та Сі Цзіньпіна, які шукали від Ханоя гарантій, що він не займає сторону іншого. Для В’єтнаму поїздка Путіна стане можливістю зміцнити зв’язки з Росією, її найважливішим оборонним партнером. Незважаючи на те, що він покращив відносини зі Сполученими Штатами, минулого року В’єтнам усе ще шукав таємні способи придбати російську військову техніку всупереч американським санкціям.

Російська техніка становить від 60 до 70 відсотків оборонного арсеналу В’єтнаму. Це означає, що В’єтнам все ще буде залежати від Росії в найближчі роки. У той же час західні санкції проти Москви змусили Ханой сумніватися у надійності Росії як постачальника.

Крім того РФ та В’єтнам мають спільні підприємства в нафтовому бізнесі. Росія має значну частку в прибутковому нафтогазовому секторі В’єтнаму. Vietsovpetro, спільне підприємство російської "Зарубіжнафти" та в’єтнамської державної PetroVietnam, експлуатує найбільше у В’єтнамі нафтове родовище Бах Хо. Для Москви ці проєкти відбуваються в той час, коли російський експорт нафти і газу до Європи різко впав після введення санкцій з боку Європейського Союзу. Але вони роздратували Пекін, оскільки перебувають у водах, які він вважає частиною своєї території.

Нагадаємо, днем раніше Путін прибув до столиці Північної Кореї. В аеропорту його особисто зустрів корейський лідер Кім Чен Ин. Це був перший офіційний візит російського лідера до КНДР за останні 24 роки його правління. Диктатори підписали угоду про всеосяжне стратегічне партнерство. Документ замінить договори 1961 і 2000-2001 років У Кремлі підписання документу пов'язують з “глибокою еволюцією геополітичної ситуації в світі і регіоні”.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.