Проти «Слуги народу» Куницького направили два протоколи до суду. Він використовував депутатський мандат в інтересах свого бізнесу

Марія Чала

Проти «Слуги народу» Куницького направили два протоколи до суду. Він використовував депутатський мандат в інтересах свого бізнесу

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду два протоколи проти народного депутата фракції "Слуга народу" Олександра Куницького. В обох документах йдеться про корупцію.

Як пише"Радіо Свобода",в ході перевірки в НАЗК встановили, що депутат розсилав офіційні депутатські звернення до різних установ, виходячи зі своїх особистих інтересів - повідомляє Інформатор.Про всі ці факти раніше йшлося в журналістських розслідуваннях програми "Схеми".

Сам Куницький заперечує той факт, що порушив закон. У той же час є інформація, що у липні 2020 року він використовував депутатський мандат "Слуги народу" в інтересах приватного бізнесу, причетність до якого ніколи не приховував, і від імені якого публічно виступав протягом кілька років. Зокрема, ZPSanek допомагав просувати інтереси "Автоентерпрайз" - харківської групи компаній, які займаються імпортом електрокарів з-за кордону, а також виготовленням та встановленням зарядних станцій для них.

У відповіді на запит "Радіо Свободи" НАЗК відзначили, що "протоколи склали за фактом розсилки Олександром Куницьким депутатських звернень від 17.09.2019 до ГБР і від 11.09.2019 до "Київських електромереж", в яких піднімалися питання, що представляють для нього особистий інтерес" .

Своїми діями нардеп порушив ч.2 ст. 172-7 КУпАП (порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів). Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 3 400 до 6 800 гривень і внесення до реєстру осіб, які вчинили корупційне правопорушення.

Інше депутатське звернення Куницький відправляв, перебуваючи в умовах конфлікту інтересів, в "ДТЕК Київські електромережі" - це компанія, яка відповідає за всі електромережі і підключення до них в столиці. У ньому нардеп не як звичайний громадянин, а як народний депутат цікавився можливістю встановлення електрозарядної станції біля будинку на Печерську в Києві, де він орендував квартиру. До депутатського звернення Куницький додав технічний паспорт на зарядний пристрій виробництва харківського "Автоентерпрайз".

Незважаючи на всі факти, він заперечує, що порушував закон. Коментарів журналістам не дає. Співробітникам НАЗК пояснення надав, але наратив аналогічний - своєї вини у вчиненні адміністративних правопорушень не визнає.

Раніше ми повідомляли про те, що НАЗК перевіряє декларації держслужбовців - серед них президент України Володимир Зеленський, прем'єр-міністр Денис Шмигаль і глава МЗС Дмитро Кулеба

Нагадаємо, тут ми розбирали декларацію генпрокурора Ірини Венедиктової, тут - дивилися, що змінилося в житті Міністра оборони України Андрія Тарана, а тут - скільки заробив за 2020 рік прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

No ad for you