Подружжя депутатів ОПЗЖ Королевська та Солод написали заяви на складання мандатів

Максим Голуб

Причини наразі не уточнюються

29-го січня з’явилася інформація, що депутатка Наталія Королевська написала заяву на складання мандату. Аналогічно вчинив і її чоловік – депутат Юрій Солод. Наразі інформація надійшла від джерел журналістів у Верховній Раді, але офіційного оголошення не було.

Про це повідомляє Українська правда. Подружжя були депутатами від сумнозвісної фракції «Опозиційна платформа – За життя» (ОПЗЖ). Наразі мова йде лише про написання ними заяв на складання мандатів. Також це рішення ще не оголошувалося офіційно – дані надійшли від декількох джерел УП в парламенті та колишній фракції ОПЗЖ.

Королевська та Солод, крім належності до забороненої нині партії, мали й інші проблеми. УП внесла їх до «Батальйону Дубай» – розслідування, яке досліджує витрати депутатів, грошові махінації та неправомірні «відпочинки» за кордоном. Загалом, фігурантів цього розслідування часто можна помітити в Дубаї, як і їхні гроші, родичів та інші активи. 

Наталія Королевська

З 2002 по 2006 роки була депутатом Луганської обласної ради, секретарем постійної комісії з питань промисловості, будівництва, житлово-комунального господарства і торгівлі. Розробляла обласні програми з питань економічного розвитку регіону. Далі, у 2005-му році, прийшла у БЮТ після відставки Юлії Тимошенко з поста прем’єр-міністра, та стала її соратником. 

За рік Королевська пройшла до Верховної Ради за списком БЮТ. На парламентських виборах 20070-го року також пройшла в Раду за аналогічним списком. Виступала очільником комітету з питань промислової та регуляторної політики та підприємництва. 

З 2011-го року Королевська стала лідером Української соціал-демократичної партії, яка увійшла до складу БЮТ. Уже 14 березня 2012-го року її виключили з БЮТ за системні порушення статуту. Уже 22 березня УСДП перейменували в Партію Наталії Королевської «Україна – Вперед!». Пройти до ВР партії не вдалося, хто за попередніми підрахунками експертів, на передвиборчу кампанію витратили близько 150-200 млн доларів. 

24 грудня 2012-го року її призначили міністром соціальної політики. На початку 2014-го року її звільнили. Того ж року на дострокових виборах до ВР балотувалася за списками «Опозиційного блоку». З листопаду 2014-го стала нардепом. 

У 2019-му році на виборах знову стала нардепом від ОПЗЖ. Призначена заступником голови Комітету ВР з питань соцполітики та захисту прав ветеранів. 

Крім цього, за нею неодноразово помічали приховування активів та нерухомості. В одному з рослідувань вдалося дізнатися, що Королевська 16 років приховувала в деклараціях нерухомість у Підмосков’ї. Також у 2018-му році фігурувала у справі з фінансування тероризму, але СБУ зняла з неї звинувачення. 

Юрій Солод

Довгий час він займався бізнесом, маючи за собою алюмінієві підприємства «Солур» та «Укрспецмет». В останньому займав посаду радника з економічних питань у 2003 – 2010 роках. Також був помічником Королевської на громадських засадах у ВР 5 та 6 скликань. 

К 2013-2014 роках він виступав головою Наглядової ради БФ «Новий Донбас». Станом на 2014-й – голова правління ГО «Всеукраїнське об’єднання “Дорога життя”».

Крім цього він був нардепом 8 скликання, обраний від «Опозиційного блоку» як безпартійний. Став членом Комітету ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності. У 2019-році став депутатом 9 скликання від ОПЗЖ вже як її член. 

У 2014-му році політики звинувачували Солода в підготовці фальсифікації виборів у 47-му мажоритарному окрузі у Слов’янську. Тоді заявлялось, що він замінив майже всіх членів комісії на своїх людей, або пов’язаних з Королевською. Крім цього, його звинувачували у причетності до незаконного експорту кольорових металів. 

Нагадаємо, що новий Президент Чехії хоче приїхати в Україну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

No ad for you