Подоляк розповів, чому союзники не передають Україну достатню кількість систем Patrtiot

Микита Трачук

Перш за все партнери бояться ескалації відносин з РФ

Навіть 5-7 американських ЗРК Patrtiot змогли б посилити захист України, однак союзники не квапляться з передачею нам цієї зброї. Основний мотив - страх перед Росією. Захід не бажає ескалювати ситуацію, через що зволікає з допомогою. 

Про це розповів радник голови ОП Михайло Подоляк. Він дав інтерв'ю телеканалу Freedom

За словами Подоляка, окремим країнам у Європі здається, що РФ ось-ось може почати атакувати їх ракетами - так, як вона це робить в Україні. Через це партнери відчувають "внутрішній страх". 

"Тому логіка така — давайте просто нехай Patriot стоять у нас”, - зазначив Подоляк.

Друга причина, за його словами - залишкова дія певного феномена під назвою “ескалація війни”. Союзники досі думають, що чим більше зброї передати Києву, тим сильніша буде ескалація з боку Росії. Тоді як насправді все інакше. 

"Що повільніше поставки йдуть в Україну, то швидше якраз ця ескалація відбувається. Тому що Росія весь час думає примітивно, мовляв, ще трошки, і ми дотиснемо, ще трошки, і доламаємо, зруйнуємо коаліцію проукраїнську, виграємо в цій війні. Або принаймні не програємо", - вважає радник голови ОП.  

Третя причина полягає в тому, що деякі країни продовжують думати, що з Росією потрібно рахуватися. Мовляв, це велика держава, яка також має свої інтереси. Подоляк називає це "проросійським страхом". Нарешті, на Заході існує й певне лобі з боку Москви. Це окремий пул людей (політиків, експертів у медіа тощо) які виступають проти поставок Україні. 

“Важливо враховувати і психоемоційний параметр. Шок минув від того, що Росія застосовує геноцидний компонент, атакуючи навмисне крилатими та балістичними ракетами цивільне населення. Є якесь звикання, як це не парадоксально звучить, звикання до смерті. І наші партнери бачать, мовляв, ось їх знову атакували ракетами. Але це ж учора теж було, позавчора було. Ми до цього звикли. Нічого нового в цьому немає. Ось це все позначається на тому, що, мовляв, давайте ще трошки пообговорюємо”, — зазначив Подоляк.

При цьому радник голови Офісу президента впевнений, що врешті партнери передадуть нам необхідну кількість засобів ППО, аби закрити небо. Втім, він не зазначив строків, коли саме це може статися.

“Закрите небо - це головна концепція в цій війні, вона має бути реалізована. На жаль, це робиться не так швидко, як нам би хотілося. Але на різних рівнях, включно з президентом України, ця тема постійно порушується”, — резюмував Подоляк.

Скільки Patriot потрібно Україні для закриття неба  

Зазначимо, що останнім часом представники української влади постійно закликають світову спільноту надати нам "петріоти". Це пов'язано зі значним посиленням ворожого повітряного терору, від якого зараз передусім страждає Харків, де обстріли стали постійними. 

Нещодавно в інтерв'ю президент Володимир Зеленський розказав, скільки саме установок Patriot потрібно Україні, аби закрити небо. За його словами, вистачило б 25 систем по 6-8 батарей кожна. 

"Я вам не скажу, скільки у нас є систем Patriot, я можу вам сказати, щоб закрити Україну повністю на майбутнє, бажано мати 25 систем Patriot по 6-8 батарей у кожній. Уже всі наші партнери про це прекрасно знають і навіть знають точки, де мають стояти відповідні системи", - заявив Зеленський.

Раніше ми писали про слова голови МЗС Дмитра Кулеби, який закликав світ зібрати всі наявні "петріоти" та віддати їх Україні. За словами міністра, вони зараз потрібні тільки тут і більше ніде, адже лише Україна щодня страждає від обстрілів балістикою. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you