Підтримка українського кіно: Netflix продовжив спеціальну програму допомоги

Максим Голуб

Минулого року через її реалізацію виник скандал

Netflix офіційно продовжив програму підтримки українського кінематографу, змінивши при цьому принцип її дії. Тепер до її реалізації залучили двох нових партнерів – організацію European Audiovisual Entrepreneurs (EAVE) та New York Film Academy. Вони нададуть доступ до навчання для українських творців.

Про це повідомили в пресслужбі Української кіноакадемії. Програму запустили ще в 2022 році, але в 2023 її змінять, аби не викликало більше проблем. Netflix створив програму, аби митці нашого кінематографу могли продовжити та покращити свою роботу, не дивлячись на наслідки війни.

«Українці захищають та зберігають своє культурне надбання, тож ми підтримуємо креативну індустрію країни. Співпраця з Українською кіноакадемією та Netflix є наступним кроком у цьому партнерстві: українські творці можуть багато показати, і ми хочемо, щоб світ їх побачив», – повідомив голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

Цього року будуть змінені також принципи надання допомоги. Загалом, програма у 2023 році передбачає:

  • 100 стипендій, які призначатимуть професіоналам, незалежно від рівня діяльності;
  • Серія онлайн-майстер-класів для продюсерів та лінійних продюсерів. Їх створили міжнародні експерти European Audiovisual Entrepreneurs та адаптували їх до нашої аудіовізуальної індустрії;
  • Нова програма підтримки від Української кіноакадемії для наявних проєктів. До неї входять гранти на постпродакшн на 10 тисяч доларів кожному проєкту. Також сюди входить дводенний воркшоп з цифрового постпродакшну від New York Film Academy.

Ті, хто минулого року отримали гранти на розробку сценарію, отримують підтримку у вигляді групових сесій. На них будуть обговорюватися сучасні тенденції індустрії. Також EAVE проведе індивідуальні сесії з розробки та розвитку проєктів.

Подати заявку на участь у програмі може кожен український митець. Місце теперішнього проживання ніяк не впливає на оцінювання результатів. Подавати заявку треба на сайті House of Europe до 18 квітня.

Минулого року повідомлялося, що 100 професіоналів кінематографу отримали стипендії, понад 400 – доступ до онлайн навчання, а 48 креативних команд – гранти на розробку сценаріїв та онлайн-сесії з міжнародними експертами. 9 з цих проєктів вже розробляються разом із іноземними партнерами та співпродюсерами. Ще 4 проєкти мають іноземне фінансування.

Скандал щодо грантів Netflix

Проєкт працює вже з 2022 року. Тоді пропозиції також були схожими – гранти, стипендії, онлайн-навчання та консультації. Проте, коли справа дійшла до розподілу грантів, кіноспільнота була обурена. Тоді ексгендиректор Довженко-Центру Іван Козленко заявив, що проєкти 6 з 9 членів журі стали переможцями.

Справа в тому, що жодного представника Netflix у журі не було. Оцінку проводили українські експерти, більшість з яких водночас самі й брали участь у цій програмі. В Українській кіноакадемії тоді заявили, що всі експерти якісно оцінювали проєкти, і дійсно є професіоналами кіноіндустрії, чому й мали шанси на перемогу. Жоден член журі не міг голосувати за власний проєкт, тож це був вибір інших. Проте, через резонанс, кінопродюсерка Дарія Бассель в підсумку відмовилися від фінансування двох своїх проєктів.

Нагадаємо, що виживальник Беар Ґріллз став амбасадором UNITED24, але йому не дозволили подарувати шоколадку Зеленському.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you