Під Верховною Радою пройшов флешмоб проти нового закону про столицю

Анастасія Король

Зібралось кілька десятків мітингувальників

Організатори акції вимагають зняти з розгляду законопроєкт № 2143-3, який вже прийняли в першому читані. Тому що законопроєкт «Про місто Київ - столицю України» у нинышньому вигляді, на їх думку, сприятиме узурпації влади держадміністрації у питаннях самоврядування Києва. 

Про це повідомляє Інформатор з місця події.

18 листопада о 9:30 на площі перед Верховною Радою України Громадський рух «АвтоМайдан» провів акцію протесту “Геть руки від Києва та киян. Активістів обурює актуальна редакція законопроєкту «Про місто Київ — столицю України». Тому вони кинули під стіни парламенту зелені конверти з написами “З0 срібняків за закон про столицю”. В концертах були листівки-звернення до нардепів з критикою законопроєкту № 2143-3 та основними вимогами:

  • Зняти з розгляду законопроєкт про столицю від “Слуг народу”;
  • Погодити новий законопроєкт з європейськими структурами: Венеційською комісією та Радою Європи;
  • Ухвалити європейський закон, який в першу чергу буде корисний для киян.

Організатори пояснюють, що новий закон забере в місцевої громади можливість ефективно впливати на розв'язання проблем у місті. Вони наголошують, що  основна мета впровадження закону — це бажання Офісу президента на пряму впливати на розподіл бюджету Києва. Також організатори побоюються, що новий закон створить цілу низку бюрократичних труднощів та посіє хаос в управлінні містом. 

“Попередній закон про столицю дає очевидний плюс, адже відповідальний за те, що відбувається в Києві один — це Міський голова. Він керує міською радою і розпоряджається грішми  бюджету, якщо буде Міський голова окремо, голова виконкому окремо, голова КМДА оремо — буде повна безвідповідальність. буде фактично двовладдя, буде окремо обраний мер і окремо смотрящий від Офісу Президента”, — співорганізатор акції Єгор Чечеринда. 

На акцію прийшли декілька десятків людей. Більшість протестувальників були старшого віку, але серед них були й студенти. В натовпі майже не було плакатів чи транспарантів, більшість учасників тримали в руках ті самі зелені конверти. На розмову з журналістами активісти йшли не охоче та відвертались від камер. Проте з однією з учасниць вдалось поспілкуватись. 

“Я прийшла сюди захистити наше право на демократію, право обирати нашого мера. Ми його обирали, ми хочемо, щоб він був Міським головою і головою КМДА. Ми не хочемо, що нами управляв ставленик. Ми проти диктатури. Ми живемо в Європейській країні, та столиці зокрема, — такі наші вимоги. Сьогодні ми хочемо, щоб депутати нас почули”, - розповіла учасниця акції Олеся, яка мешкає у Києві 12 років і прийшла до будівлі парламенту з плакатом "Наш Київ".

Нагадуємо, що законопроєкт «Про місто Київ - столицю України» зазнав критики і у  Висновку Ради Європи. В документі радять скоротити надмірне втручання держадміністрації у діяльність органів місцевого самоврядування. В доопрацьованому варіанті законопроєкту попередні рекомендації  Ради Європи враховано лише частково. Також експерти підкреслюють, що навіть доопрацьований законопроєкт не містить всіх положень, які мають забезпечити відповідність Європейській хартії місцевого самоврядування, зокрема в частині механізму адміністративного нагляду.


Нагадаємо, у Києві з 1 січня 2022 року підвищать вартість проїзду. Одна разова поїздка коштуватиме 20 гривень. також Інформатор писав, що Кличко обґрунтував різке підвищення ціни на проїзд в громадському транспорті столиці, деталі тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .

No ad for you