Палата представників підтримала імпічмент Трампу вдруге: що буде далі

Читати російською
Повноваження Трампа на посаді закінчуються 20 січня

У середу, 13 січня, Палата представників США вдруге оголосила імпічмент чинному президентові США Дональду Трампу. Його звинуватили у підбурюванні своїх прихильників до штурму Капітолію минулого тижня. Для остаточного усунення Трампа з посади потрібно дві третини голосів Сенату.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на CNN .

Щоб прийняти рішення, потрібно було зібрати як мінімум 218 голосів. За підсумками голосування «за» - 232 голоси, «проти» - 192.У числі тих, хто проголосував «за» є 10 республіканців.

«Ми знаємо, що президент Сполучених Штатів підбурював до цього повстання, до цього збройного повстання проти нашої країни. Він повинен піти. Він є явною і реальною небезпекою для нації, яку ми всі любимо», - заявила спікер Палати представників від Демократичної партії Ненсі Пелосі, яка мала безліч сутичок з Трампом на політичній арені.

Варто підкреслити, що Трамп - перший президент США, якому Палата представників оголосила імпічмент двічі.

Що буде далі

Щоб усунути Трампа з посади, потрібно рішення Сенату і більшість у дві третини голосів. При цьому майже половину Сенату контролюють республіканці, яких представляє Трамп.

Крім того, Сенат не встигне розглянути імпічмент до інавгурації обраного президента США Джо Байдена. Про це вже попередив лідер сенатської більшості Мітч Макконнелл. Сенат виходить з канікул 19 січня. Інавгурація призначена на 20 січня.

Процес суду над Дональдом Трампом в Сенаті США може тривати і після того, як він перестане бути президентом. Однак в історії Сполучених Штатів таких прецедентів поки не було.

Якщо американські сенатори вирішать продовжити процес розгляду звинувачень проти Трампа після того, як він піде з поста, їх метою і результатом процесу може стати прийняття заборони для 45-го президента на участь у політичному житті, наприклад, на участь в будь-яких майбутніх виборах.

Раніше Інформатор повідомляв, що що прихильники Трампа захопили зал Сенату США і зірвали його засідання. В ході цих протестів загинули чотири людини.

Після цих заворушень у Вашингтоні кілька високопоставлених чиновників адміністрації президента США подали у відставку.Серед них - Стефані Грішем, Меттью Поттінджер і Ріки Нікета.

Нагадаємо, Трамп неодноразово заперечував свою поразку на виборах і називав вибори сфальсифікованими.Але після описаних подій все ж пообіцяв, що передасть владу Байдену мирно .