Поразка Сіті, влучний Евертон, 3 очки для МЮ та Челсі. Огляд 8-го туру АПЛ

Артем Россинский

Черговий тур АПЛ подарував вболівальникам суперматч Арсенал - Манчестер Сіті

Перед паузою на ігри збірних нарешті згадали про перемоги багатостраждальні МЮ та Челсі. Сіті та Ліверпуль синхронно втрачають очки, Салах та Ісак стріляють дублями, а українці проводять багато матчів. Про все це - огляд Інформатором 8-го туру Англійської Прем’єр-ліги.

Лутон 0:1 Тоттенгем

Напевне, один з найскладніших матчів Тоттенгема від початку сезону. Навіть в іграх проти топ-6 вдавалося реалізувати більше, аніж проти новачка Лутона. Дебютант не відсижувався на своїй половині, а коли за дві безглузді картки Біссума залишив лондонців у меншості, господарі могли і забити. Втім, ван де Вен дуже вчасно відкрився та пробив голкіпера. одного м’яча виявилося вдосталь - і неочікувано, але саме Тоттенгем на два тижні очолить таблицю.

• Лутон - Тоттенгем 0:1 (0:0; 0:1)
    Голи: ван де Вен, 52
    Видалення: Біссума, 45+4

Фулгем 3:1 Шеффілд

Шеффілду останнім часом дуже складно в матчах проти усіх команд. Вони ледь забивають, а пропускають чимало. Хоча “гарно” в цьому матчі вони не забивали. На автогол захисника Робінсона відповів автоголом воротар Фодерінгем (рикошет після закидання Кейрні). Правильні голи забили ще Вілліан та Кордова-Рід. Чотири голи, усі забиває Фулгем та перемагає. Шеффілд і далі без перемог в АПЛ.

• Фулгем - Шеффілд 3:1 (0:0; 3:1)
    Голи: Кордова-Рід, 53; Фодерінгем, 76 (аг); Вілліан, 90+2 - Робінсон, 68 (аг)

Кристал Пелас 0:0 Ноттінгем

Матч, який міг мати відчутний вплив на розташування усіх середняків, де й досі зберігається щільність. Втім, Кристал Пелас та Ноттінгем вирішили зробити простіше: воротарі забрали собі у скарбничку сухий матч, а польові гравці не надто поспішали забивати. Середній темп, середній результат. Із втрат - травма Шлуппа у господарів.

• Кристал Пелас - Ноттінгем 0:0 (0:0; 0:0)

Вест Гем 2:2 Ньюкасл

Ньюкасл, схоже, залишив усі сили в матчі проти ПСЖ. Та ще й перервав серію з трьох сухихи перемог. Цього разу нарешті роззобивався Ісак - дубль за 5 хвилин із новим асистом Тріпп’єра. Але в останні хвилини Вест Гему вдалося врятуватися: стартовий гол Соучека доповнив Кудус. Ця нічия не дозволяє обом клубам піднятися до зони єврокубків, втім велика кількість “мирових ігор” в топі залишає їм шанси на швидке покращення ситуації.

• Вест Гем - Ньюкасл 2:2 (1:0; 1:2)
    Голи: Соучек, 8; Кудус, 89 - Ісак, 57, 62

Манчестер Юнайтед 2:1 Брентфорд

МЮ ніколи не втомиться дивувати своїх уболівальників. Черговий домашній матч манкуніанці ледь не пролетіли в трубу. Брентфорд зміг забити ще в першому таймі з єдиного удару по воротах (не без чергового фейлу Онани). А от у другому почалися справжні дива. Господарі забрали всю гру на себе та домінували за всіма показниками, та не могли пробити голкіпера. Доки не вийшов Мактоміней. У кращих традиціях трилерів він з’являється на полі на 87-й та за десять хвилин перевертає гру з поразки на епічний камбек. Юнайтед вривається у першу десятку.

• Манчестер Юнайтед - Брентфорд 2:1 (0:1; 2:0)
    Голи: Мактоміней, 90+3, 90+7 - Єнсен, 26

Бернлі 1:4 Челсі

Ну нарешті! Напевне так сказали усі фанати Челсі після цього матчу. Їх команда не тільки виграла вдруге поспіль, а й забила учетверо більше, ніж за минулу гру. Ну добре, окрім мемів, відзначимо, що Бернлі забив двічі - у чужі та власні ворота. Вже потім Палмер записав собі гол+пас, а по голу взяли Стерлінг і Джексон. Це третя перемога з початку сезону лондонців, але усі вони - над слабкими командами. Наступна гра проти Арсеналу покаже, Челсі або виходить з кризи, або вміє грати тільки проти аутсайдерів.

• Бернлі - Челсі 1:4 (1:1; 0:3)
    Голи: Одобер, 8 - Аль-Дахіль, 42 (аг); Палмер, 50 (п); Стерлінг, 65; Джексон, 74

Вулвергемптон 1:1 Астон Вілла

Вулвергепмтон, після яскравої перемоги над Сіті, вирішив, що досить див - і зіграв унічию проти Астон Вілли. На швидкий гол у другому таймі від Хвана відповів вже за хвилину Пау Торрес. Для красивого фінішу (та зриву атаки) другу жовту заробив Леміна - до матчу проти Борнмута вовки готуватимуться без нього. А Хван лишається одним з кращих бомбардирів АПЛ та рятівником господарів вже скільки матчів поспіль.

• Вулвергемптон - Астон Вілла 1:1 (0:0; 1:1)
    Голи: Хван, 53 - Торрес, 55
    Видалення: Леміна, 90+4

Евертон 3:0 Борнмут

Приємно, що в АПЛ побільшало матчів зі статусом “дербі українців”. Цього разу - битва Миколенко проти Забарного. Евертон вирішив усі питання ще в першому таймі, силами Гарнера та Гаррісона за вісім хвилин після старту та за вісім хвилин до перерви. У другому таймі додався і третій, контрольний гол Дукуре. Про наших - обидва захисники відіграли повний матч. Однак Миколенко отримав середню оцінку по команді, а Забарний став найгіршим серед Борнмута, бо майже всі голи на його совісті. Далі - Ліверпульське дербі.

• Евертон - Борнмут 3:0 (2:0; 1:0)
    Голи: Гарнер, 8; Гаррісон, 37; Дукуре, 60

Брайтон 2:2 Ліверпуль

Цей матч буде зразковим щодо голу Адінгри: чудово прочитав пас, зловив захист Ліверпуля на помилці та низом пробив метрів з тридцяти - ані ван Дейк, ані Аліссон не врятували. Натомість врятував Салах - дублем у роздягальню. У другому таймі команди продовжили битися - і спритнішими в цій битві стали саме господарі: Данк легко проліз поміж ліверпульців та підставив ногу під удар. 2:2 - Брайтон стає новим кошмаром для Ліверпуля. А от де Дзербі з непоганим настроєм готується до виїзду на Етіхад.

• Брайтон - Ліверпуль 2:2 (1:2; 1:0)
    Голи: Адінгра, 20; Данк, 78 - Салах, 40, 45+1 (п)

Арсенал 1:0 Манчестер Сіті

Матч, який подарував нам чимало яскравих та неймовірних емоцій. Ну а також - новий суддівський скандал. Ковачич в наступному матчі ліги - це результат того, що він не отримав червону за дуже жорсткий фол зі спини проти Едегора. Холанд у великих іграх знову непомітний. Натомість помітним став Хаверц, який провів дуже якісний матч за канонірів і саме на його рахунку асист на Мартінеллі. Підступний рикошет - і гол, Арсенал перемагає Сіті в АПЛ вперше за 8 років! Ну а Манчестер програє другий матч поспіль та падає на третю сходинку.

• Арсенал - Манчестер Сіті 1:0 (0:0; 1:0)
    Гол: Мартінеллі, 86

Дві поразки поспіль дозволили Тоттенгему та Арсеналу обійти Сіті у битві за лідерство. Дуже поруч - Брайтон, Ліверпуль та Астон Вілла. МЮ та Челсі лишаються все ще далеко від топів. Українці ж в АПЛ мають дуже різні задачі: це або боротьба за топові місця, або за виживання.