"Нехай ваші молитви будуть почуті": Умєров привітав бійців ЗСУ з Великоднем

Читать на русском

Міністр оборони побажав бійцям єдності та миру

Читать на русском
Великдень в Україні
Частина українських християн святкує Воскресіння Христове за новим стилем

Міністр оборони побажав бійцям єдності та миру

Міністр оборони України Рустем Умєров привітав з католицьким Великоднем захисників, які відзначають це свято на фронті саме 31 березня. Очільник МОУ побажав бійцям добра, єдності та миру. Також він подякував їм за службу.

Відповідне вітання Умєров зробив двома мовами: українською та англійською. Допис він розмістив у своєму Facebook

Зазначимо, що привітання міністра оборони вийшло досить коротким. Він привітав тих християн, які сьогодні відзначають Великдень. Окремо Умєров звернувся до військових, які зустрічають Воскресіння Христове на службі. 

"Завдяки вашій хоробрості та самовідданості тисячі українських сімей сьогодні мають можливість відзначити одне з найголовніших християнських свят вдома, в затишку", - зазначив Умєров.

Він подякував воїнам, а також побажав їм добра, єдності та миру. Своє привітання Умєров завершив побажанням того, аби всі молитви українських бійців були почуті. 

Великдень - 31 березня: не зарано? Чому Умєров вітає саме зараз

Нагадаємо, що Великдень - найголовніше християнське свято для більшості конфесій. В цей радісний день християни відзначають Воскресіння Ісуса Христа та його повернення Богом до життя. Це символізує перемогу життя над смертю, а також спокутування Спасителем людських гріхів.

В Україні ж з цим днем існує певна плутанина. 31 березня Великдень в Україні відзначають християни західного обряду, за григоріанським календарем. Таких у нас в країні декілька мільйонів громадян, переважно на заході. Тим часом православні та греко-католики України в основному продовжують відзначати Великдень за старим стилем. Цього року це 5 травня.

Зокрема, сьогодні святкують українські католики, протестанти, румуномовні православні парафії та греко-католики Закарпаття, які вперше святкують по-новому. Це відбувається тому, що частина українських православних церков (автокефальна ПЦУ) та греко-католики (Українська греко-католицька церква на чолі зі Святославом, яка підпорядковується Риму) ще з вересня 2023 року відмовились від старого юліанського календаря та святкували Різдво 25 грудня замість 7 січня.

Але от з Великоднем та іншими рухомими святами не все так просто. Повної уніфікації календарів тут не відбулося. Тому значна частина українських православних святкуватиме Христове Воскресіння саме 5 травня. Так само буде робити й УПЦ, яка не пішла на уніфікацію календарів. 

Взагалі про дату Пасхи християнські конфесії сперечаються вже сотні років. І, враховуючи дуже сильну консервативність церков як соціальних структур, варто очікувати, що в Україні ще довго не буде єдиної дати святкування багатьох свят на кшталт того ж Великодня.

Нагадаємо, що в 2023 році Україна поступово почала переходити на новий церковний календар. Однак там є багато нюансів, про які ми докладно писали

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.