Найскладніша частина зими ще попереду: у Буданова попередили українців про небезпеку
Агресор відновлює запаси крилатих ракет і може у будь-який момент його використати проти України, попередили в розвідці
За оцінками ГУР, станом на 7 грудня найскладніша частина зими для України залишається попереду. Ворог відновлює свій ракетний потенціал, який може в будь-який момент використати, у тому числі, проти обʼєктів енергетики. Тому Україні потрібно продовжувати посилювати протиповітряну оборону.
За останніми оцінками воєнної розвідки, росіяни накопичили близько 900 крилатих ракет. Цей обсяг все одно є меншим, ніж рік тому, коли застосовувалася так звана "тактика Суровікіна" з масованих ракетних ударів по Україні. Однак це не каже про те, що великої небезпеки для держави цієї зими немає, розповів представник ГУР Андрій Юсов в ефірі телемарафону у четвер.
За його словами, росіяни зберігають можливості для виробництва різних видів озброєнь. Також в рф залишається велика кількість старого озброєння, серед іншого і бронетехніки. Однак не все з цього швидко підлягає розконсервації, відновленню і тим паче модернізації, зазначив представник розвідки.
"Нам потрібно більше підтримки. Найважча частина зими в тому числі в температурному режимі попереду. Будь-який сигнал тривоги це серйозне попередження про потенційно серйозну небезпеку", - заявив Юсов.
Представник ГУР попередив, що загроза для української цивільної, енергетичної інфраструктури зберігається. Вже зараз можна побачити, шо ворог застосовує комбіновані удари ракетами й безпілотниками. Водночас той факт, що зараз масованих ракетних ударів не спостерігається, може свідчити про зміну тактики рф, вважає Юсов.
Росіяни можуть готувати масштабні ракетні удари
Як зазначив представник Повітряних сил Юрій Ігнат, окупанти можуть завдати ударів по енергетичній інфраструктурі України ракетами в будь-який день. Їхній запас значно менший, ніж торік. Наша країна підготувалася, мова йде не тільки про фізичні захисні споруди на енергооб'єктах, додав спікер ПС.
Нещодавно міністр енергетики України Галущенко в інтерв’ю Bloomberg зазначав, що наша країна отримує сучасні системи ППО від міжнародних партнерів. Однак потрібно більше, бо вони є найкращим способом захистити енергетичну інфраструктуру.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.