Найбільше у світі насіння зникає через схожість із жіночими сідницями - фото

Марія Майборода

Місцеві умільці створюють з шкаралупи морського кокоса красиві вироби: чаші, вази, шкатулки

Самі великі насіння у світі діаметром близько метра і вагою близько 45 кілограмів. Однак найбільше ці плоди вражають не стільки своїм розміром, скільки формами, що нагадують оголені жіночі стегна.

Коко-де-Мер, також відомий як подвійний кокос, - це пальма, що росте на островах Праслін і Кюр'єз на Сейшельських островах. У давні часи про неймовірні гігантські горіхи, що ростуть на цих пальмах, придумували легенди. Оскільки їх ніколи не бачили зростаючими на землі, а знаходили завжди викинутими на берег хвилями, люди вважали, що це плоди морських рослин і ростуть вони на глибокому морському дні, за що і прозвали їх морськими кокосами, пише Іflscience.

Пальма може вирости до 33,5 метра у висоту, листя має довжину більше 9 метрів, а також дають найбільші плоди, коли-небудь зареєстровані (41 кілограм). Її найунікальнішою особливістю є ще один рекорд: насіння кокосового горіха є найбільшими у світі. Вони можуть досягати 50 сантиметрів у діаметрі і важити до колосальних 25 кілограмів.

Завдяки своїм розмірам та унікальній формі насіння вже давно стало бажаним як для туристів, так і для нелегальних торговців. Їх схожість із жіночими сідницями викликала великий попит. Вартість цих могутніх насіння варіюється приблизно від 250 до 300 доларів, але особливо великі екземпляри обійдуться набагато дорожче. Щоб вивезти покупку, необхідно мати спеціальний сертифікат, що підтверджує горіх був придбаний у офіційного продавця.

Та на відміну від насіння, яке призначене для поширення всюди, насіння кокосу є повною протилежністю: вони падають із батьківського дерева і залишаються на місці, чекаючи, поки батьківське дерево помре, після чого вони зможуть використовувати його поживні речовини для зростання. Це може зайняти деякий час, оскільки, за оцінками, кокоси живуть понад 200 років. І навіть коли насіння зрештою проросте, дереву може знадобитися від 15 до 50 років, щоб вирости та досягти зрілості.

На жаль, кокосовий горіх занесений до Червоного списку Міжнародної спільноти з охорони природи (МСОП) як вид, що знаходиться під загрозою зникнення, і в дикій природі залишилося всього близько 8000 дорослих дерев. Вважається, що це є результатом надмірного збору врожаю. Рослини охороняються, а іноді навіть поміщаються в клітки, щоб захистити їх від браконьєрів, які намагаються захопити насіння та продати їх за високою ціною. Пожежа також вважається за серйозну загрозу: як захисний захід навколо пальмового лісу встановлена протипожежна смуга.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you