На Марсі кольорові хмари: їх сфотографував марсохід Curiosity NASA

Ольга Дяченко

Марсіанські хмари, які зняв марсохід Curiosity, складаються з сухого льоду

Команда вчених NASA вивчає хмари на Марсі. Вони дійсно там є.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на сайт NASA. 

 

Виявилося, що хмари на Червоній планеті не тільки існують, але і розташовуються вище, ніж прийнято було вважати. 

Крім того, вчені отримали підтвердження, що в них є частинки льоду. Тому іноді вони переливаються різними кольорами, розсіюючи світло Сонця  на заході марсіанського дня. 

Вчені пішли далі і з'ясували, що більшість марсіанських хмар парять в небі не більше ніж на 60 кілометрів і складаються з водяного льоду.

Але хмари, які відобразив Curiosity, знаходяться на більшій висоті, де дуже холодно, що вказує на те, що вони, ймовірно, складаються із замороженого вуглекислого газу або сухого льоду.

Дрібні хвилясті структури цих хмар легше побачити за допомогою зображень з чорно-білих навігаційних камер Curiosity. Але по-справжньому сяють кольорові зображення з Mast Camera або Mastcam марсохода.

Ще більш красиві перламутрові хмари.

«Якщо ви бачите хмари, які переливаються пастельним набором кольорів, це тому, що всі частинки хмари майже однакові за розміром ... хмари сформувалися і виросли з однаковою швидкістю», - сказав вчений-атмосферник з Інституту космічних наук штату Колорадо Марк Леммон.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

 

No ad for you