Литва в овертаймі програла Іспанії: результати матчів 1/8 фіналу Євробаскету-2022

Сергій Турчак

Поєдинки стадії плей-оф проходять у Берліні

На чемпіонаті Європи з баскетболу відбулись перші матчі стадії 1/8 фіналу. Слабких команд на такому етапі змагань не буває, але деякі протистояння цілком могли відбутись ближче до фіналу. Збірним Іспанії та Литви прогнозували на Євробаскеті високі місця, а вони зійшлись вже в першому раунді плей-офф.

На чемпіонаті Європи з баскетболу серед чоловічих національних збірних команд завершився груповий етап. За результатами групового раунду 16 збірних склали пари 1/8 фіналу. Матчі цієї стадії турніру відбудуться 10 та 11 вересня.

Туреччина Франція

Відкривали матчі  серії плей-оф збірні Туреччини та Франції. Французи повели 7:0 і без проблем виграли першу чверть 18:11. Друга десятихвилинка стала результативнішою і пройшла в більш напруженій боротьбі. Франція додала до своєї переваги ще одне очко і почувалась доволі впевнено. А от що сталось зі збірною Франції після перерви пояснити складно. За всю третю чверть команда набрала лише два очки. Не дивно, що збірна Туреччини не тільки відіграла відставання, ай вийшла вперед на вісім балів. І все ж французи знайшли в собі сили, наприкінці четвертої чверті зрівняли рахунок а в доданий час вирвали перемогу.

• Туреччина — Франція 86:87 (11:18, 24:25, 26:2, 20:28, 9:10).

Словенія Бельгія

Матч збірних Словенії та Бельгії привернув увагу і українських поціновувачів баскетболу. Адже саме з переможцем цієї пари зіграє переможець матчу 1/8 фіналу Україна – Польща. Сам же поєдинок проходив в напруженій боротьбі. Бельгія чинила запеклий супротив фавориту протистояння. Першу половину зустрічі словенці виграли з різницею у три бали. Третя десятихвилинка не змінила розподілу сил. А от у середині заключної чверті  Словенія пішла у відрив. Бельгія проґавила ривок і наздогнати суперника вже не змогла.

• Словенія — Бельгія 88:72 (24:19, 20:22, 19:19, 25:12).

Німеччина Чорногорія

Перша половина матчу пройшла при повній перевазі збірної Німеччини. Німці практично не помітили суперника, заробивши перевагу у 24 очки. Після перерви збірна Німеччини розслабилась і ледь не витратила перевагу. У четвертій чверті Чорногорія скоротила відставання до чотирьох очок. Німці вчасно схаменулись та довели розпочату справу до кінця.

• Німеччина — Чорногорія 85:79 (19:10, 29:14, 19:26, 18:29).

Іспанія Литва

Пара Іспанія – Литва була найсильнішою на стадії 1/8 фіналу. До початку турніру іспанцям та литовцям пророкували боротьбу за медалі європейської першості. Матч повністю виправдав сподівання. Гостра боротьба точилась на кожному клаптику баскетбольного майданчика. За першу половину матчу збірна Литви заробила перевагу у 5 очок. У четвертій чверті іспанці почали скорочувати відставання, зрівняли рахунок і вийшли вперед. За хвилину до кінця основного часу Іспанія вела +2. На останній секунді збірна Литви зрівняла рахунок і перевела гру в овертайм. А в додатковий час Іспанія вирвала перемогу і вийшла до чвертьфіналу.

• Іспанія — Литва 102:94 (19:20, 21:25, 23:23, 20:15, 19:11).

Сітка турніру

Чотири чвертьфіналісти вже чекають на своїх майбутніх суперників. Решта матчів 1/8 фіналу чемпіонату Європи з баскетболу, у тому числі і Україна – Польща, відбудуться 11 вересня.

Раніше Інформатор повідомляв про результати матчів шостого туру чемпіонату Італії з футболу. Також ми розповідали про перебіг матчів четвертого туру Української Прем’єр-ліги.