Керував областями, співпрацював з Тарутою та Разумковим: чим відомий народний депутат Андрій Ніколаєнко, що спричинив смертельне ДТП

Дмитро Чернишов

Інформатор зібрав всю інформацію, яка відома про народного депутата Андрія Ніколаєнка

Зранку 3 листопада народний депутат України Андрій Ніколаєнко збив 18-річну дівчину на Житомирській трасі. На жаль, вона загинула. Депутат вибачився та пообіцяв сприяти розслідуванню. А ми розповімо, що відомо про життєвий шлях депутата Андрія Ніколаєнка від партії Батьківщина.

У 2019 році Андрій Ніколаєнко став народним депутатом України від партії ВО "Батьківщина" та вступив до неї. До цього він очолював партію "Основа" з 2017 по 2019 рік, засновану політиком і мультимільйонером з Донеччини Сергієм Тарутою (який теж став нардепом від "Батьківщини" у 2019 році). У Верховній Раді депутат Ніколаєнко член комітету з фінансів, податків і митної політики та голова підкомітету з фінансових ринків та цінних паперів.

У якихось крупних скандалах до цього депутат практично не засвітився. На початку 2022 року Національне агентство з питань запобігання корупції помітило суперечності у декларації депутата. Зокрема, депутат у декларації вказав, що придбав авто BMW G11 740d xDrive 2017 за 1 млн 915 тис. грн, хоча угода була на майже 3,4 млн грн. Також Ніколаєнко у декларації не зазначив нерухомість особи, з якою проживав на той момент, та її частку у компанії ТОВ "МХП Трейд Фудз" (основний власник — мільярдер Юрій Косюк). Також депутат не вказав тоді банківські рахунки свій та цивільної дружини, а ще її борг перед компанією "Миронівський хлібопродукт". Тоді депутат пояснював, що за час користування автівка значно подешевшала та звинуватив перевіряльників з НАЗК у непрофесіоналізмі. 

З 2021 року Андрій Ніколаєнко є власником ТОВ "НТ Інвестмент" у Києві. Профіль діяльності цього підприємства — керування бізнесами. Проте якихось помітних фінансових результатів фірма поки не продемонструвала.

У парламенті депутат часто виступає за захист інтересів бізнесу. У 2021 році депутат став ініціатором альтернативного законопроєкту "про олігархів" від ВО "Батьківщина". Тоді ж вимагав відставки скандальної "слуги народу" депутатки Галини Третьякової. У тому ж році депутат опонував Данилу Гетманцеву та приніс касовий апарат до Верховної Ради.

До свого походу у парламент депутат декларував 2 ділянки на 3 тис. кв. м у селі Осещина на Київщині на недобудовану дачу на 435 кв. м там само. Мав ексочільник "Основи" і 2 годинники Breguet. Ще у нього був мотоцикл Harley Davidson FXD 2010. Тоді в якості заощаджень у Ніколаєнка було 250 тис. дол., 450 тис. євро та 1,5 млн грн.

Від дипломата до топчиновника

Майбутній політик народився у 1979 році у місті Фастів на Київщині. Має за спиною освіту у Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка (міжнародник-економіст) та Дипломатичну академію України. Також проходив навчання у південнокорейському Університеті Йонсьо. Захистив кандидатську дисертацію з економіки. 

 У 2002-2008 роках Андрій Ніколаєнко працював в українському посольстві у Південній Кореї. До речі, зараз депутат співголова парламентської групи по зв'язках з Республікою Кореєю, протягом років депутат популяризує цю країну та її досвід розвитку. У 2008-2009 роках був помічником-консультантом народного депутата Юрія Каракая від Партії регіонів. У 2006-2010 роках Ніколаєнко також був помічником нардепа Сергія Ларіна на громадських засадах. А у 2009-2010 роках був радником Юлії Тимошенко — теж безоплатно та працював тоді у Секретаріаті Кабміну України відповідальним за проєкти співробітництво з країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону. У подальшому журналісти часто закидали Ніколаєнку, що він є "креатурою" Ларіна, адже давно з ним і тісно співпрацював. Зараз Ларін є нардепом від "ОПЗЖ" (з 2019 року), до того — від "Опозиційного блоку" (2014-2019). 

З приходом до влади Віктора Януковича та Партії регіонів у 2010 році кар'єра Ніколаєнка зробила цікавий поворот, а самому йому довелося вступити до правлячої партії. З липня 2010 по січень 2013 року майбутній нардеп працював заступником голови Кіровоградської ОДА Сергія Ларіна. А потім до березня 2014 року був і сам керівником області. Однак Ніколаєнку вдалося виконати малу частину своїх обіцянок тоді.

 

Звичайно, що на своїй посаді політику доводилося засуджувати протести 2013-2014 років та лякати людей можливим захопленням владних установ радикалами. Зі зміною влади після Євромайдану Ніколаєнко вийшов з Партії регіонів, але залишився на держслужбі. У 2014 році він пів року пропрацював заступником голови Донецької ОДА Сергія Тарути та 3 тижні головою Держагентства з питань відновлення Донбасу.

Проте вже з 2015 року Андрій Ніколаєнко став головою ради директорів гірничодобувної компанії "Велта", де працював до свого обрання у Верховну Раду. Компанія базується у Дніпрі та видобуває на Кіровоградщині титанову руду. Цю роботу він поєднував з партійною діяльністю в "Основі". Паралельно з 2016 року Андрій Ніколаєнко був куратором "Української бізнес-ініціативи", створеної Сергієм Тарутою.

 

Громадська діяльність з політиками

З 2013 року і нині Андрій Ніколаєнко — голова Федерації бейсболу та софтболу України. За сприяння політика у 2018 році у Кропивницькому провели чемпіонат Європи з бейсболу. А ще він з 2021 року учасник "Команди Дмитра Разумкова" та керує київським осередком однойменної громадської організації. А ще разом з Сергієм Тарутою та іншими відомими політиками — співзасновник і член громадської організації "Міжнародний республіканський клуб".

ДТП за участі депутата

3 листопада 2023 року стало відомо, що на Житомирській трасі загинула 18-річна дівчина. Водієм за кермом автомобіля "Мерседес" виявився народний депутат України від ВО "Батьківщина" Андрій Ніколаєнко. В авто він перебував разом з дружиною. Це відбулося у селі Березівці. На місці події працюють слідчо-оперативні групи ГУНП в Житомирській області та Житомирського райуправління поліції. Депутат може отримати покарання від 3 до 8 років позбавлення волі (ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України). 

У серпні 2021 року вже колишній колега Ніколаєнка — тоді ще нардеп Олександр Трухін від "Слуги народу" з Дніпропетровщини потрапив у ДТП. Він пропонував поліціянтам 150 тисяч за те, щоб йому дозволили покинути місце ДТП. Потім відео з депутатом стало суспільним надбанням. Зрештою, після тиску суспільства Трухін склав мандат та пішов на угоду з правоохоронцями.

 

No ad for you