Геопортал показує тисячі українців, які кілька разів отримали земельні ділянки - глава Мінагрополітики

Читать на русском

Безкоштовна приватизація землі в нинішньому форматі є інструментом, який дозволяє зловживати цим правом

Читать на русском
Геопортал показує тисячі українців, які кілька разів отримали земельні ділянки - глава Мінагрополітики

Безкоштовна приватизація землі в нинішньому форматі є інструментом, який дозволяє зловживати цим правом

На геопорталі опублікували імена понад 4 тисячі громадян, які кілька разів скористалися правом безкоштовної приватизації земельних ділянок.

Про це міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко розповів в інтерв'ю «Новий час», передає Інформатор .

«На геопорталі можна побачити імена людей, які три, чотири, а то й п'ять разів отримували землю.Натискаєте на будь-яку земельну ділянку та одразу бачите всі офіційні документи власника. Зараз над цим працює поліція», - розповів Лещенко.

Він зазначив, що це тільки початок, і геопортал продовжить поповнюватися подібною інформацією.

«Незабаром ми оприлюднимо імена юридичних осіб. Серед цих громадян є люди, у яких немає ні доходів, ані постійного місця проживання, а в той же час вони є засновниками компанії, у якої на балансі - 700 га. Дивимося - і виявляється, що там замішана сім'я чиновника, який керував обласним управлінням Держгеокадастру, наприклад. Феноменальні збіги. Багато документів знищувалися», - зазначив Лещенко.

За його словами, в таких випадках земля, яка з державної власності перейшла у приватну, повинна повернутися в комунальну за рішенням суду.

«Або через суд будемо вирішувати, або через добровільну відмову цих людей від землі на користь громад. В іншому випадку це шахрайство,за яке передбачена кримінальна відповідальність. Людина, яка подала заявку і стверджувала, що ніколи раніше не отримував земельну ділянку, а паралельно в різних областях мала по 2 га, повинна відповісти за свій обман перед державою», - підсумував Лещенко.

Зазначимо, геопортал доступний  за посиланням.Тепер кожен українець може зареєструватися на сайті і сформувати запит на отримання даних. Зараз працює повний каталог, підписка на останні зміни, зворотний зв'язок з користувачем. Геопортал працює в режимі реального часу. 

Нагадаємо, в Україні запрацював відкритий геопортал земельних даних. Крім того, як українці ставляться до впровадження ринку землі

Також Інформатор писав, коли в Україні оприлюднять прізвища «земельних махінаторів» 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.