Екс-прем'єра Миколу Азарова підозрюють у зраді через "харківські угоди"

Анастасія Горбачова

Слідство вважає, що Микола Азаров діяв за попередньою змовою

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру колишньому прем'єр-міністру України Миколі Азарову. Політика підозрюють у державній зраді у справі про "Харківські угоди".

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу ДБР .

Згідно з матеріалами справи, тодішній президент Російської Федерації Дмитро Медведєв "нав'язав" Азарову "Харківські угоди", внаслідок яких продовжили перебування Чорноморського флоту Російської Федерації в Криму.

"Достовірно розуміючи наслідки підписання зазначеної Угоди Україною, колишній прем'єр-міністр виконав відведену йому роль у скоєнні злочину, а саме - забезпечив візування та узгодження проекту документів з боку відповідних посадових осіб (міністрів, керівників правоохоронних органів, і від імені Кабінету міністрів України) , сприяв реалізації інтересів РФ на всіх стадіях погодження проекту Угод до їх здійснення", - йдеться у повідомленні.

Слідство стверджує, що Азаров діяв свідомо на шкоду суверенітетові і територіальній цілісності України, що в подальшому "призвело до окупації Криму Російською Федерацією".

"Зазначені дії відбувалися за попередньою змовою групою осіб з тодішнім Президентом України Віктором Януковичем, який наразі ховається від органу досудового розслідування в іншій державі", - вказали у ДБР.

Підозру надіслали колишньому українському прем'єру за останнім відомим місцем його проживання.

В ефірі одного з українських телеканалів Микола Азаров заявив, що не збирається йти на допит.

"Я нікуди не піду. Який допит? Кому я повинен давати якісь свідчення? Цим негідникам? Хто свідомо фальсифікує звинувачення в державній зраді? Там є адвокати, будуть займатися вони. Я не збираюся принижуватися, це все абсолютна брехня", - сказав Азаров .

При цьому він вказав, що йому "ніхто нічого не пояснював".

Як раніше повідомляв Інформатор, співробітники Головного слідчого управління СБУ провели обшуки в адміністративних будівлях органів влади. Ці державні структури були залучені до підготовки та ратифікації так званих «Харківських угод».

No ad for you