Чого очікувати від зеленої комети, яка наближається до Землі

Катерина Селецька

Востаннє цю подію фіксували 50 000 років тому

NASA попереджає про подію, яку не фіксували в космічному просторі ось вже 50 тисяч років — це проліт яскраво-зеленої комети. За даними науковців, вона ця «гостя» може затриматися з нами на місяць. 

 Про це пише BBC. 

 Вже в четвер, 19 січня, дивлячись у бінокль ра Північну півкулю можна буде помітити невеликий зелений відблиск — крижане небесне тіло під назвою C/2022 E3 (ZTF).

«Для спостерігачів у Північній півкулі без телескопа комета виглядатиме як невеличка зеленувата пляма в небі, тоді як ті, хто має телескоп, зможуть побачити вражаючий видимий хвіст комети» — зазначило Planetary Society.

 В NASA додали, що у темному Небі це рідкісне явище модна цикл побачити навіть не озброїти оком. Рух комети можна простежувати впродовж місяця. Максимально, зелена комета наблизилася до Сонця ще 12 січня. А от зближення з землею все ще попереду — 2 лютого.

 «У цей момент комета перебуватиме за 42 мільйони кілометрів від нашої планети», -  стверджують в Планетарного товаристві.

Коли найкраще видно зелену комету?

Тоді сяйво зможуть побачити ті, хто живе саме в Південній півкулі. Й хоч, комета не буде настільки ж видовищною, як найяскравіша комета 2020 року Neowise, однак, однозначним є те, що це ця подія стане єдиною можливістю в житті побачити щось подібне. Бо зробити ще один такий оберт навколо Сонця, кометі знадобиться близько 50 000 років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber

 
No ad for you