Чи зможе Україна збивати російські винищувачі на території рф, отримавши F16 - пояснення військового експерта Жданова
Знищувати комплекси С300 та збивати російські винищувачі ще до того, як вони завдадуть удару по Україні, винищувачі F16 можуть без проблем: коли російський пілот побачить на своєму радарі випущену по ньому ракету, пити "Боржомі" буде пізно
Відомий військовий експерт Олег Жданов пояснив, як зміниться баланс сил у повітрі після того, як Україна отримає від західних партнерів сучасні винищувачі F16. Знищувати комплекси С300 та збивати російські літаки та системи С300 ще до того, як вони завдадуть удару по Україні, винищувачі F16 можуть без проблем. Але є політичний нюанс - ми не можемо порушувати чужий повітряний простір.
Про це Олег Жданов розповів у своєму відеоблозі.
"В арсеналі винищувача F16 є ракети класу "земля-земля" з великою дальністю пуска. Є також ракети класу "повітря-повітря" дальністю 200 кілометрів. До слова, коли був "літакопад" у Брянську, то деякі експерти висловлювались за те, що по російських авіаційних об'єктах вдарили власне ці ракети класу "повітря-повітря". особливість у тому, що російський пілот не бачить момент пуску. І коли він бачить на своєму радарі цю ракету, випущену з F16 , "Боржомі" пити буде пізно, бо нирки вже відпали. Пілот не встигне уникнути влучання. Тому так - теоретично ми можемо вражати повітряні цілі росіян ще на їхній території, бо перевагу у повітрі матимемо", - сказав Жданов.
При цьому військовий експерт наголосив, що навряд чи так буде насправді. Адже є політичний нюанс - ми не можемо порушувати чужий повітряний простір.
"Якщо у теорії ми можемо вести повітряний бій на відстані 150-200 км з перевагою перед ворогом, то на практиці нам цього зробити не дозволять. Ви ж бачите, як західні партнери наполягають на тому, щоб Україна не порушувала повітряний простір росії. Ми дали обіцянку, що не будемо. Тому відповідь у мене така: теоретично можемо, практично - ні", - підсумував Олег Жданов.
Коли F 16 прибудуть в Україну
Речника Повітряних сил Юрій Ігнат запевнив, що ЗСУ отримають ці надпотужні винищувачі вже дуже скоро. Але передавати їх поштучно ніхто не буде. вони надходитимуть підрозділами, щонайменше ескадрилья за раз. Відтак, під кількістю перших переданих українцям F-16 слід розуміти, щонайменше, 12+ одиниць бойових літаків. Зараз Україна має на озброєнні чотири основні типи авіаційної техніки, а саме СУ-24, СУ-25, МіГ-29 та СУ-27. Раніше Юрій Ігнат казав, що коли Україна отримає винищувачі F-16, ми виграємо цю війну.
Варто розуміти, що сама програма навчання українських пілотів на винищувачах F-16 у західних країнах стала сигналом для росії, що успіху в цій війні вона не матиме.Навіть якщо путін зробить ставку на затяжний конфлікт, він все одно програє. Так вважає канцлер Німеччини Олаф Шольц, цю заяву він зробив на саміті Великої сімки в Японії.
Нагадаємо, Інформатор повідомляв про те, що коаліцію винищувачів підтримав президент США Джо Байден. під час саміту G7 заявив, що США підтримують спільні зусилля союзників й партнерів щодо підготовки українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, зокрема на F-16. Пізніше Португалія теж заявила, що готова тренувати українських пілотів на винищувачах F-16. Такі навчання відбуватимуться на території Європи, їхній курс триватиме декілька місяців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.