Бойові дії та технічні причини: де в Україні немає світла 24 лютого

Читать на русском

Ситуація в енергосистемі стабільна та контрольована

Читать на русском
Відключення світла 24 лютого
Де в Україні 24 лютого відключене світло. Колаж: Інформатор

Ситуація в енергосистемі стабільна та контрольована

У суботу, 24 лютого, в Україні зафіксовані знеструмлення у жителів низки областей. Причиною цього здебільшого ставали бойові дії, обстріли з боку російських окупантів та технічні несправності. Водночас за добу енергетики заживили сім тисяч споживачів.

Про це повідомляє пресслужба Міненерго у Telegram. Наразі ситуація в енергосистемі стабільна та контрольована.

У Дніпропетровській області через технічні причини припинено електропостачання 84 споживачам. На Донеччині внаслідок бойових дій знеструмлено 2,4 тисячі споживачів у 5 населених пунктах. Водночас за добу енергетики заживили знеструмлених абонентів у 7 населених пунктах. Всього в області без електропостачання залишається 75 населених пунктів – близько 42 тисячі точок обліку.  

На Запоріжжі відновили світло майже трьом тисячам родин. Внаслідок бойових дій залишаються без енергопостачання 50 населених пунктів (понад 3,7 тисячі споживачів). На Кіровоградщині четверо чотири юридичні споживачі наразі залишаються без світла через бої.

У Сумській області знеструмлено 400 споживачів у 2 населених пунктах. Всього через бойові дії в області без світла понад 2,6 тисячі точок обліку у 57 населених пунктах. На Харківщині енергетики повторно підключили 752 споживачі у прифронтових регіонах, які знеструмлювались внаслідок боїв. Наразі триває огляд пошкоджених мереж у трьох населених пунктах після нічних обстрілів. Усього в області через атаки без світла залишаються 15,5 тисячі точок обліку у 64 населених пунктах.  

На Херсонщині після нічних ударів росіян без електрики 9,5 тисячі споживачів, усього в Херсоні без світла перебувають близько 12,6 тисячі абонентів. В області без напруги - 45 населених пунктів – 25,8 тисячі точок обліку. У Чернігівській області через бойові дії залишаються знеструмленими понад 1,1 тисячі споживачів у 18 населених пунктах.  

Ситуація в енергосистемі

Напередодні, 23 лютого, в енергосистемі України фіксували профіцит електроенергії - надлишки передавалися до Польщі. Тоді власної генерації було достатньо для покриття потреб споживачів. Внаслідок бойових дій було знеструмлено високовольтну лінію 330 кВ у Запорізькій області, роботи з відновлення проведуть за безпекових умов.

Відомо, що російські окупанти вдарили по прифронтовій теплоелектростанції 22 лютого, обладнання серйозно пошкоджено. Поранення отримали 9 співробітників ТЕС. Четверо госпіталізували з травмами різної тяжкості. Ще п'ятеро отримали контузії. З початку цього опалювального сезону ворог близько 40 разів обстріляв теплоелектростанції ДТЕК.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У суспільстві часто поширена думка: «Якщо я не солдат з природи, то як взагалі можу стати солдатом?». Проте військові інструктори стверджують, що їхня роль полягає в тому, щоб навчити та підготувати кожного до військової служби. Чи можна перетворити потенційного втікача на мотивованого солдата, чи він завжди залишиться дезертиром? На ці та інші запитання ми отримаємо відповіді від ветерана війни - Юрія Гудименка. Приєднуйтесь до перегляду нашого інтерв'ю - буде цікаво.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.