Білоруси організували у 20 країнах свої альтернативні «народні посольства і консульства»

Ганна Моторіна

На знак протесту проти влади, народ Білорусі створив органи, де діють їх правила

Церемонія відкриття посольства пройшла в онлайн-режимі 10 грудня. Органи планують відкрити в Бразилії, Великобританії та Шотландії, Німеччини, Ірландії, Іспанії, Литві, Португалії, Словенії, Україні, Фінляндії, Франції, Чехії, Швеції та Південній Кореї та інших країнах.

Про це передає Інформатор з посиланням на сайт Народних посольств Білорусі .

Одне з посольств вже відкрилося у Берліні - його біло-червоний вагончик розташувався навпроти офіційного дипломатичного представництва Білорусі у Німеччині.

Тому як народні посольства - волонтерський проект, то кожна діаспора націлена самостійно вирішувати питання фінансування.

Створення народних посольств підтримала народний лідер Білорусі Світлана Тихановська і білоруська діаспора з усього світу на онлайн-Всесвітньому конгресі білорусів. У нових установах обіцяється надання захисту прав та інтересів білоруських громадян за кордоном.

У декларації про створення посольств йдеться, що білоруси за кордоном не визнають своїм президентом Олександра Лукашенка. Також вони засуджують репресії державою жителів Білорусі і вимагають звільнення всіх ув'язнених протестувальників, затриманих на мітингах. На додаток, вони заявляють, що не визнають право МЗС і Посольства Білорусі представляти інтереси білорусів, які проживають за кордоном.

У заяві нового органу йдеться, що його підтримує народний лідер Білорусі Світлана Тихановська.

«Народні посольства будуть займатися комунікацією, організовувати зустрічі з представниками депутатського корпусу, громадських організацій, взаємодіяти з іншими організаціями білоруської діаспори, - розповів ментор проекту, керівник Народного антикризового управління Білорусі Павло Латушко. - Також для нас важливо демонструвати режиму, що білоруси хочуть мати своїх легітимних представників за кордоном».

Управляти посольствами буде Координаційна Рада,до якої увійшли 70 членів. Вона сформована з лідерів білоруської діаспори. На першому засіданні Ради обрали 7 членів Президії, куди увійшли такі люди, як Нобелівський лауреат з літератури Світлана Аліксієвич і довірена особа Світлани Тихановської Ольга Ковалькова.

Також, у КС планують створити робочі групи, які відповідають за політв'язнів, християнське бачення і підтримку білоруської мови.

Нагадаємо, що з 9 серпня, після перемоги на виборах Олександра Лукашенка, білоруси регулярно проводять масові протести проти політика і звинувачують його у фальсифікації. Безліч демонстрантів побила і затримала поліція.

Раніше ми писали, що Білорусь внесла творців Telegram-каналу «Нехта» до списку причетних до тероризму.

Крім того, Світлана Тихановська збирається їхати до Києва, але її там, здається, не чекають .

No ad for you