Бензиновий чи дизельний: який генератор краще

Информатор Украина

Огляд найпростіших установок в разі перебоїв з електроенергією

Підстрахувати споживачів електроенергії у разі виникнення перебоїв в електромережі здатна міні-електростанція з бензиновим чи дизельним двигуном. До того ж генератори - це надійні та зручні установки, які працюють практично вічно, якщо правильно їх експлуатувати. Звичайно, що у споживачів виникає питання, який генератор краще: бензиновий чи дизельний.

Кожен із цих типів пристроїв має певні області використання. Бензинові генератори найчастіше застосовуються у побутовій сфері. Дизельні генератори більше використовуються на виробничих підприємствах як джерела резервного електроживлення в медичних установах, складах, теплицях і т.д., оскільки вони здатні забезпечити значну електричну потужність. 

Тому вибір типу генератора цілком залежить від передбачуваної сфери застосування. В даний час виробники генераторів пропонують велику кількість моделей як бензинових, так і дизельних, з яких кожен споживач може вибрати те, що йому найбільше підходить за потужністю та іншими показниками, в тому числі за ціною.

Бензинові генератори

Найпопулярніший варіант генераторів. За статистикою серед всіх продажів генераторів 58% припадає на бензинові. Знайти їх можна як в шумопоглинаючих кожухах, так і у відкритих варіантах. Серед побутових генераторів, бензинові — самий розповсюджений варіант.

Переваги бензинових генераторів:

  • Невеликий рівень шуму. При використанні в захисному корпусі генератор видає шум не більше 70 Дб.
  • Невисока вартість. У порівнянні з дизельними та газовими моделями бензинові електростанції тієї ж потужності виходять доступніше.
  • При низьких температурах завести бензиновий генератор легше дизельного.


Недоліки бензинових генераторів:

  • Неспроможність працювати довгий час без перерви. Після п’яти-восьми годин роботи доводиться давати генератору кілька годин відпочинку.
  • Кожний кіловат виходить відносно дорого через високу вартість бензину.
  • Моторесурс двигуна рідко перевищує 4 тисячі годин.


Бензинові генератори частіше за все використовуються в якості резерву або джерел електроживлення на виїзних роботах. Вони компактні та мають невелику вагу, тому їх легко взяти з собою.

Дизельні генератори

Непогана альтернатива бензіновим генераторам. Існують як в мобільних, так і крупних варіантах. Невеликі моделі працюють з повітряними системами охолодження, а стаціонарні — з водяними.

Переваги дизельних електростанцій:

  • Моторесурс дизельного обладнання може досягати 40 тисяч мотогодин.
  • Двигун на дизелі добре переносить значні навантаження. Такий генератор здатний витримувати тривалий час роботи без перерви.
  • Такі генератори мають більш економно витрачають паливо. Маючи високу потужність, вони вигідніше за бензинові моделі на 20-30%.


Недоліки дизельних генераторів:

  • Високий рівень шуму. Якщо генератор поставляється без спеціального кожуха, що знижує рівень шуму на 20-25 Дб, то його краще встановлювати в окремому приміщенні.
  • Ціна на дизельний генератор завжди вища, ніж на бензиновий з такою ж потужністю. Різниця досягає 20-40%.


Найчастіші запитання від споживачів:

Скільки кВт потрібно для приватного будинку?

Це залежить від кількості одночасно увімкнених в мережі приладів. Якщо будинок невеликий, а живити потрібно тільки освітлення, холодильник і комп’ютер, вистачить 3 кВт. Якщо приладів багато, краще подбати про запас в 5 кВт. У випадку постійної роботи електричного опалення, насоса та бойлера краще придбати генератор на 7 кВт.

Яка модель краще?

Кращою моделлю завжди буде та, технічні характеристики якої здатні розв'язувати поставлену задачу. Важливі моменти — об’єм паливного бака, час безперервної роботи, витрата палива, номінальна потужність електростанції. Не завжди найдорожча стаціонарна модель з потужним двигуном виявляється найкращою. Якщо споживання електроенергії низьке, вигідніше буде придбати малопотужний агрегат. Якщо генератор буде використовуватися в будинку з невеликою кількістю побутових приладів, підійде бензиновий генератор потужністю до 3 кВт. Для електропостачання дачі краще взяти бензинову модель потужністю до 5 кВт. Для невеликого магазину або будівельного майданчику підійде бензиновий або дизельний агрегат потужністю до 7-8 кВт. На великому будівництві або виробництві знадобиться дизельний генератор потужністю 10 кВт та вище.

Раніше Інформатор писав, що аварійне відключення електроенергії від ракетних обстрілів стало реальністю. Попереду зимові холоди і головне завдання сьогодні – вижити всім. Генератори та Портативні та сонячні зарядні пристрої із зарядкою від мереж. Це основні альтернативні джерела електроенергії для  будинків та квартир.  

Тетяна Самойлова

No ad for you